W Bytomiu zakończyła się akcja wyłapywania złodziei prądu

  W Bytomiu zakończyła się akcja wyłapywania złodziei prądu

  Zdjęcie autora materiału

  Policjanci wspólnie z kontrolerami sieci energetycznych sprawdzili instalacje w kilkunastu budynkach na terenie miasta. Aż w 14 przypadkach stwierdzono kradzieże prądu za pomocą "lewych" instalacji. Sprawcom tych czynów grożą kary finansowe, a nawet do 5 lat więzienia.
  Kontrole trwały w czwartek i piątek. Badano stan sieci elektrycznych w budynkach znajdujących się w centrum miasta, w Szombierkach, Miechowicach, Bobrku i w Karbiu. Inspekcje prowadzone były przez kontrolerów z firmy dostarczającej energię elektryczną w asyście mundurowych z Komisariatów I, III oraz policjantów z KMP zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

  Efekt akcji? W 14 przypadkach ujawniono prowizorycznie wykonane instalacje elektryczne doprowadzające "na lewo" prąd do mieszkań. Co ciekawe najmłodszy "złodziej energii" ma 18 lat, najstarsza osoba 56 lat.

  Kradzież energii elektrycznej jest przez polskie prawo traktowana na równi z kradzieżą na przykład telefonu komórkowego i sprawcy takiego czynu grozi grzywna, a nawet do 5 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Firma energetyczna

   JantarBytom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Do dziś nie mogę uzyskać pomocy w sprawie wyłudzenia przy okazji tej akcji. Wiem że pracownicy znanej firmy energetycznej korzystającej z wymienionego prawa, mają premię za ujawnienie. Ponieważ...rozwiń całość

   Do dziś nie mogę uzyskać pomocy w sprawie wyłudzenia przy okazji tej akcji. Wiem że pracownicy znanej firmy energetycznej korzystającej z wymienionego prawa, mają premię za ujawnienie. Ponieważ pieniędzy nigdy dosyć, bardzo się starają w moim przekonaniu aby ujawnień było dużo. A że żyjemy w kraju w jakim żyjemy, można stać się złodziejem, nie będąc tego świadomym. A prawo będzie jak wyżej, świadczyło o naszej winie.... Dobrze że ta firma, już nie będzie u nas się rozwijała i odchodzi w niepamięć. Oby przepadli wraz z Nią ci, którzy zapomnieli o zwykłej, ludzkiej uczciwości pracując dla tego koncernu....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama