Ważne
  "Świeć się" w mieście i galerii, czyli ostatnia szansa na...

  "Świeć się" w mieście i galerii, czyli ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w plebiscycie

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  O naszej akcjiTrwa plebiscyt "Świeć się z Energą i Dziennikiem Zachodnim". Wybieramy najpiękniej oświetlone na święta miasto oraz najładniejszą
  1/3
  przejdź do galerii

  O naszej akcji

  Trwa plebiscyt "Świeć się z Energą i Dziennikiem Zachodnim". Wybieramy najpiękniej oświetlone na święta miasto oraz najładniejszą galerię handlową w świątecznej odsłonie w naszym województwie. W konkursie fotograficznym szukamy mistrzów gwiazdkowej fotografii, którzy na zdjęciach najlepiej uchwycą świąteczny klimat. Plebiscyt podzielony jest na dwa etapy.

  Najpierw zwycięzcy zostaną wybrani w każdym województwie. Następnie awansują oni do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w styczniu 2015 roku.

  Na miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w etapie regionalnym, czeka nagroda ufundowana przez firmę Energa Oświetlenie - energooszczędny sprzęt AGD o wartości 1000 zł, który włodarze miasta będą mogli przekazać na cel charytatywny. Za zwycięstwo w ogólnopolskim finale miasto zdobędzie sprzęt o wartości 10 000 zł. Galeria, która wygra w etapie wojewódzkim awansuje do finału, w którym nagrodą będzie wizyta autobusu Planeta Energii.

  W konkursie fotograficznym w pierwszym etapie można wygrać profesjonalny aparat fotograficzny firmy Nikon. W ogólnopolskim finale wiele innych nagród oraz przede wszystkim zaproszenie na warsztaty fotograficzne ze znaną fotograf Lidią Popiel w Hotelu SPA dr Ireny Eris Wzgórza Dylewskie.

  Zgłaszać zdjęcia można na stronach naszego serwisu dziennikzachodni.pl.

  Tam też można głosować na swoich faworytów.
  Informacji o akcji "Świeć się z Energą" udziela Krzysztof Zalewski: tel. 698-635-681, k.zalewski@polskapresse.pl.

  Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć się" jest Grupa Energa - która zapewnia energię elektryczną dla ponad 2,9 mln klientów, gospodarstw domowych i firm w Polsce.

  Konkurs Świeć się przedłużony. Ze względu na zainteresowanie plebiscytem, chcąc umożliwić jak największej liczbie miast udział w głosowaniu, termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do poniedziałku, 22 grudnia do godz. 12, a głosowanie trwać będzie do piątku, 9 stycznia 2015 r. do godz. 12.
  Bielsko-Biała, Mysłowice oraz Racibórz - tak wczoraj po południu prezentowała się pierwsza trójka w plebiscycie "Świeć się z Energą i Dziennikiem Zachodnim". Jeśli jeszcze nie pochwaliliście się tym, jak wygląda Wasze miasto w świątecznej odsłonie, szybko sięgajcie po aparat i róbcie zdjęcia.

  Ze względu na zainteresowanie plebiscytem, chcąc umożliwić jak największej liczbie miast udział w głosowaniu, termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do poniedziałku, 22 grudnia do godz. 12, a głosowanie trwać będzie do piątku, 9 stycznia 2015 r. do godz. 12.

  Tymczasem w Śląskiem o tytuł miasta z najpiękniejszymi iluminacjami świątecznymi walczy aż 27 miast. Zdecydowanym faworytem jest stolica Beskidów. Dla Bielska-Białej wygrana w konkursie nie jest niczym nowym. W ostatnich dwóch latach wygrali i etap wojewódzki, i ogólnopolski.

  Weź udział w głosowaniu na najpiękniej oświetlone miasta:

  TU MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA SWOJE MIASTO LUB ZGŁOSIĆ JE DO PLEBISCYTU


  TU MOŻESZ GŁOSOWAĆ NA GALERIE I ZGŁOSIĆ CENTRUM HANDLOWE DO PLEBISCYTU


  TU MOŻESZ PRZESŁAĆ SWOJE ZDJĘCIA I ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU  - Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom za tak doskonałą mobilizację - przyznaje Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego magistratu. - Etap wojewódzki nie jest trudno wygrać, schody zaczynają się w ogólnopolskim. Wtedy każdy głos jest na wagę złota, a my tych głosów otrzymujemy tysiące - dodaje.

  Między pierwszym a drugim miejscem w naszym plebiscycie różnica głosów jest spora - około 1500. Jednak ostra rywalizacja dopiero się zaczyna...

  - Spokojnie, jest jeszcze czas na głosowanie - mówi Kamila Szal, rzeczniczka prasowa magistratu w Mysłowicach. -
  Spróbujemy pokonać Bielsko-Białą i dostać się do etapu ogólnopolskiego - dodaje.

  Ze spokojem taką informacje przyjął Adam Grzywacz, naczelnik wydziału Gospodarki Miejskiem UM w Bielsku, który odpowiada za przystrojenie miasta przed świętami.

  - Konkurencja to dobra rzecz, podnosi jakość plebiscytu, ale w przypadku akcji "Świeć się" jesteśmy bezkonkurencyjni - śmieje się naczelnik. - Odpalenie choinki na placu Chrobrego oglądało bardzo wielu mieszkańców i oni pewnie nie pozwolą, by ktoś w województwie nas pokonał.

  Plebiscyt "Świeć się Galerio"
  W tej konkurencji rywalizacja może być równie zacięta. Jesteśmy regionem, który wprost "naszpikowany" jest galeriami i centrami handlowymi. Tylko w Katowicach do wyboru mamy trzy wielkie galerie handlowe. Podobnie jest w Sosnowcu czy Bielsku-Białej. W Rybniku, Jastrzębiu Zdroju, Dąbrowie Górniczej czy Raciborzu są po dwa duże centra. Spory wybór mają też mieszkańcy Gliwic. Jak w świątecznej odsłonie prezentuje się gliwicka "Europa Centralna"? Zobaczcie w galerii.

  Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć się" jest Grupa Energa - która zapewnia energię elektryczną dla ponad 2,9 mln klientów, gospodarstw domowych i firm w Polsce. Organizator poprzez plebiscyt zachęca miasta do budowania radosnej, rozświetlonej atmosfery w okresie świątecznym. Energa stara się również inspirować Polaków do włączenia się głosowania na swoje miasto i w ideę świątecznego pomagania.


  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Zboczeniec z Częstochowy nieuchwytny. Goni, straszy i chce gwałcić [PORTRET PAMIĘCIOWY]
  *Napad na Club 80 w Siemianowicach. Bandyci zdemolowali lokal
  *Prezent na Święta Bożego Narodzenia: Najfajniejszy prezent na święta TOP 10 PREZENTÓW
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama