Kto chce być posłem? Marszałek Sikorski szuka chętnych....

  Kto chce być posłem? Marszałek Sikorski szuka chętnych. Katarzyna Stachowicz się zgodziła

  PSZ, AMC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katarzyna Stachowicz zgodziła się zostać nową posłanką
  1/5
  przejdź do galerii

  Katarzyna Stachowicz zgodziła się zostać nową posłanką ©ARC

  Katarzyna Stachowicz z Dąbrowy Górniczej będzie nowym posłem. Marszałek Radosław Sikorski od kilku dni nie potrafił skompletować pełnego składu Sejmu RP. Posłów powinno być 460, a obecnie jest 459. Jednego brakuje i nikt nie chciał nim zostać. Odmawiali kolejni, którym objęcie mandatu posła proponował Radosław Sikorski.
  Marszałek Radosław Sikorski poluje na posłów. Ale chętnych na miejsce zwolnione przez posła Wojciecha Saługę z PO brak.

  AKTUALIZACJA GODZ. 14:21:

  Rzutem na taśmę na bycie posłem zgodziła się Katarzyna Stachowicz, mama 3-miesięcnego Jasia, specjalistka od przemysłu ciężkiego z Dąbrowy Górniczej. Zajmie w Sejmie miejsce marszałka Wojciecha Saługi.

  Podjęłam wyzwanie i zgodziłam się objąć mandat chociaż to dla mnie szczególny okres. Jestem na urlopie macierzyńskim, trzy miesiące temu zostałam mamą Jasia. Matki są dobrze zorganizowane, poradzę sobie - podkreśla posłanka.

  Pracuje na dwóch etatach w firmach zajmujących się koksem, stalą, hutnictwem. Zna się na przemyśle ciężkim i jego problemami chce się zająć w Sejmie.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  MARSZAŁKOWI SIKORSKIEMU SIĘ NIE ODMAWIA: KATARZYNA STACHOWICZ KARMI PIERSIĄ, ALE BĘDZIE POSŁANKĄ


  WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

  Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec dostał pismo od Radosława Sikorskiego z powołaniem go na posła polskiego sejmu. Szaleniec otrzymał nominację w związku z objęciem przez Wojciecha Saługę funkcji Marszałka Województwa Śląskiego.

  WYBORYSAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]


  Następny na liście do objęcie mandatu poselskiego był Grzegorz Pisalski, który zrzekł się przysługującego mu pierwszeństwa do objęcia mandatu.

  To czysto hipotetyczna sytuacja. Nie zastanawiałem się nad tym. Raczej pewne jest, że zostanę w Radzie Miejskiej. Bliżej mi do Sosnowca - mówi nam Grzegorz Pisalski.

  Stąd też jako następny na liście nominację otrzymał Zbigniew Szaleniec, który po ostatnich wyborach został burmistrzem Czeladzi.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak to wygląda PO PeOwsku

   Ben (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   http://wpolityce.pl/polityka/166933-niemcy-maja-i-okregi-jednomandatowe-i-reprezentacje-proporcjonalna-wynalazek-z-niemieckich-wyborow-federalnych-przyjmuje-sie-na-wegrzech-i-w-wielkiej-brytanii...rozwiń całość

   http://wpolityce.pl/polityka/166933-niemcy-maja-i-okregi-jednomandatowe-i-reprezentacje-proporcjonalna-wynalazek-z-niemieckich-wyborow-federalnych-przyjmuje-sie-na-wegrzech-i-w-wielkiej-brytanii oraz jak Jankesi chć rządzić w Europie http://naszeblogi.pl/50796-usa-wsparly-niemcy-w-probie-wykonczenia-orbanazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taka z niej specjalistka jak z

   edward (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Jej mąż nie może bo dostal wyrok, to ona się pcha, i jak ma być w kraju normalnie jak caly czas ciemny naród glosuje na po i czerwonych


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Edward

   Edward (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Sorry ale wygrał proces.
   Tych ktorzy hejtowali i pisali w necie nieprawdę namierzył za pomocą Policji.
   Obecnie kilku oszołomów ma procesy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie podziali się wszyscy zwycięzcy z PSL... Dlaczego wakat ma przejąć ktoś z nierynkowej PO?

   Farmer John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A nie np. skądinąd, więc z partii wziętej i będącej na czasie?

   Nawiasem mówiąc, burmistrz Czeladzi postąpił wymiernie i bardzo rozsądnie. I co chociażby z tegoż względu, że kiedy zimą ciepła woda...rozwiń całość

   A nie np. skądinąd, więc z partii wziętej i będącej na czasie?

   Nawiasem mówiąc, burmistrz Czeladzi postąpił wymiernie i bardzo rozsądnie. I co chociażby z tegoż względu, że kiedy zimą ciepła woda w kranie, wtedy nie wchodzi się pod lodowaty prysznic. A dwa, mirabelki i ośmiorniczki pozyskuje się tylko u takiegoż szefa, który daje nadzieję na rozwój i stałą pracę, a nie tylko krótką tymczasową. Summa summarum, czeladzianom tylko pozazdościć ich burmistrza, tj. jego stanowczości.

   A wracając do PSL. Przecież wybory samorządowe PSL-wcy tym razem wygrali, i co wyjątkowo fair play!? Czyli w konsekwencji powinni być i wszechobecni, a nie przeczekiwać na jeszcze gorsze gdzieś w ukryciu poza publicznością. Ze strony PSL w telewizorni nie ma nawet etatowych twarzy TVN, jak: satyryka Kłopotka, filozofa Żelichowskiego, biznesmena Burego, fotogenicznej Możdżanowskiej... Czyżby i zbiorczo chorzy... Czy może tylko ze skromności wstydzą się pyrrusowego zwycięstwa?

   Ot, jak Mr Pawlaka wygonili z funkcji CEO, wtedy od razu było do przewidzenia, że po wyborach krajowych 2015 pozostanie po PSL-u niemiłe wspomnienie, i niczym po Samoobronie. No i dobrze, i tak ma zostać! Albowiem, każda organizacja - bez teraźniejszych zasług, bez wyrazistego światopoglądu - nie zasługuje na funkcje publiczne, więc na te opłacane z podatków! Nota bene, OFE zdewastowano, a kiedy zlikwidują KRUS, więc bis ZUS? To przecież takie miliardy oszczędności!

   Wieści z sieci: (...) Zbigniew Kuźmiuk... co się takiego stało, że poparcie dla PSL spadło aż o 16 punktów? ... Gdybyśmy, żyli w kraju w pełni demokratycznym od wczorajszego dnia kiedy to w telewizji publicznej (w TVP Info) pokazano wyniki wyborczego sondażu przeprowadzonego na jej zlecenie, mielibyśmy do czynienia z sensacją i burzą w mediach ... Gdyby wybory przeprowadzono w dniach 10-11 grudnia według TNS Polska, wygrałoby je PiS z 34% poparciem (215 mandatów w Sejmie) ... Platforma 31% ( 195 mandatów) ... PSL z 8% poparciem (37 mandatów) ... Kongres nowej Prawicy 5% (9 mandatów) ... SLD także 5% (4 mandaty) ... wzrost notowań PiS w stosunku do poprzedniego miesiąca 6% i bliskie już osiągniecie bezwzględnej większości w Sejmie ... ale wręcz milczeniem potraktowano wynik PSL-u, a przecież jego poparcie spadło w ostatnich dwóch tygodniach blisko o 16 punktów procentowych (...)
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jo jes chyntny

   jorg gorolik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   aleś naiwny....

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   ktro sie zrzeknie dobrowolnie dostępu do koryta????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie mogę spać, tak mnie to pytanie nurtuje

   cirano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   A gdyby tak zredukować ilość tych sejmowych "mądrali" o połowę, byłby ten sejm głupszy czy może raczej mądrzejszy...
   Ale z pewnością tańszy


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zilkwidowąć !

   Ben (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   senat zamrażarka "trupów politycznych" i urząd Prezydenta [klomlojtry wczyszczą z 4 sprątaczki za 1660 z kazdo ] a uzyskana kase przenaczyć na rodziny z dziecmi...rozwiń całość

   senat zamrażarka "trupów politycznych" i urząd Prezydenta [klomlojtry wczyszczą z 4 sprątaczki za 1660 z kazdo ] a uzyskana kase przenaczyć na rodziny z dziecmi
   http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/362165,Kancelaria-prezydenta-RP-kosztuje-wiecej-niz-dwor-brytyjskiej-krolowej
   http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121129/REPORTAZ/121129158
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie taki on szaleniec

   covalsky (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   skoro odmówił

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Sikorski... .

   Alex (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Panie Sikorski , co tam słychać w MSZ , bo obserwowanie poczynań naszej - pożal się Boże - dyplomacji, przypomina mi anegdotę z epoki rządu Arystydesa Brianda we Francji. Premierowi Briandowi...rozwiń całość

   Panie Sikorski , co tam słychać w MSZ , bo obserwowanie poczynań naszej - pożal się Boże - dyplomacji, przypomina mi anegdotę z epoki rządu Arystydesa Brianda we Francji. Premierowi Briandowi doniesiono, że jakiś młody dyplomata podczas wręczania listów uwierzytelniających, z wrażenia narobił w spodnie. - „Nie wymagam wiele - powiedział z goryczą Briand. - żeby chociaż nie załatwiali się podczas audiencji - a i tego nie mogę się doprosić!”. Czy coś się zmieniło?.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama