Igrzyska Olimpijskie 2024 w Watykanie? Zawody w łucznictwie...

  Igrzyska Olimpijskie 2024 w Watykanie? Zawody w łucznictwie mogłyby odbyć się na pl. Świętego Piotra

  Wojciech Rogacin

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Watykan zasygnalizował, że na terenie papieskiego państwa mogłyby się odbyć zawody sportowe w ramach Igrzysk Olimpijskich 2024 roku, o których organizację ubiega się Rzym - donosi dziennik "The Times". Papież z okien swej rezydencji mógłby oglądać zawody w łucznictwie organizowane na placu Świętego Piotra.
  Brytyjski dziennik cytuje kardynała Jose Saraiva Martinsa, zapalonego fana sportu, który mówi, że papież prawdopodobnie zaakceptowałby udostępnienie terenów Watykanu sportowcom rywalizującym na Olimpiadzie. "Times" przypomina wypowiedź kardynała dla dziennika "Quotidiano Nazionale": "Kościół zawsze promował sport ze względu na jego zdrowe wartości".

  Według "Timesa" jeśli Rzym uzyska prawo organizacji Olimpiady w 2024 roku, to organizatorzy pragnęliby, aby na Placu Świętego Piotra rozegrać zawody w łucznictwie (kolumnada wokół placu zapewniałaby ochronę przed wiatrem, a zawody mógłby z okien swej siedziby oglądać papież), sportowcom udostępnione mogłyby być także ogrody watykańskie, a zawody wioślarskie mogłyby odbyć się w letniej rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo, położonej nad jeziorem Albano.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama