100 seniorów na spotkaniu opłatkowym w Nędzy [ZDJĘCIA]

  100 seniorów na spotkaniu opłatkowym w Nędzy [ZDJĘCIA]

  JACK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  100 seniorów na spotkaniu opłatkowym w Nędzy
  1/9
  przejdź do galerii

  100 seniorów na spotkaniu opłatkowym w Nędzy ©arc.

  Blisko setka seniorów - zarówno osób związanych z kołem emerytów, jak i uniwersytetem III wieku działającym od niedawna w gminie - spotkała się w Nędzy na wigilijce, by wspólnie poczuć magię zbliżających się świąt.

  100 seniorów na spotkaniu opłatkowym w Nędzy ZDJĘCIA  Blisko setka seniorów - zarówno osób związanych z kołem emerytów, jak i uniwersytetem III wieku działającym od niedawna w gminie - spotkała się w Nędzy na wigilijce, by wspólnie poczuć magię zbliżających się świąt.

  Spotkanie uroczyście się rozpoczęło, gdy zapłonęła świeca zapalona betlejemskim światłem. Organizatorzy zadbali o wszystko.
  W sali Gminnego Centrum Kultury na gości czekały rzędy stołów z własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. A wśród wigilijnych dań nie mogło zabraknąć ryby, barszczu, moczki, klusek z makiem, wspaniałych ciast i ciasteczek autorstwa pań: Brygidy, Teresy i Ireny. - W rogu zielona choinka jako symbol życia, na stole opłatek, który jest symbolem pojednania i zgody. Niech każdy z nas wypowie słowo "wybaczam" i cieszmy się życiem -życzyła podczas spotkania Eleonora Czekała, przewodnicząca nędzańskiego koła emerytów.
  Było wspólne śpiewanie kolęd i przełamanie się opłatkiem. Mieszkańcy Nędzy życzyli sobie przede wszystkim zdrowia, szczęścia i zgody w rodzinie.

  Spotkanie opłatkowe dla części gości było pierwszym w szeregach koła emerytów. - Bardzo mi się tu podoba. To chwila relaksu, oderwania się od codziennych trosk - stwierdził jeden z panów. Większa liczba osób nie umknęła uwadze, obecnej na spotkaniu, Wójt Gminy Nędza Annie Iskale. - Widzę sporo nowych twarzy, ogromnie się cieszę, że koło tak się rozrasta! - chwaliła wójt.

  - Robi wrażenie! - stwierdził jeden z mieszkańców gminy, dla którego spotkanie opłatkowe również było pierwszym w kole emerytów. - Nie wiedziałem, że mamy we wsi tylu emerytów! - śmiał się.


  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Zboczeniec z Częstochowy nieuchwytny. Goni, straszy i chce gwałcić [PORTRET PAMIĘCIOWY]
  *Napad na Club 80 w Siemianowicach. Bandyci zdemolowali lokal
  *Prezent na Święta Bożego Narodzenia: Najfajniejszy prezent na święta TOP 10 PREZENTÓW
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama