Gra Hatred: Studio z Gliwic tworzy jedną z...

  Gra Hatred: Studio z Gliwic tworzy jedną z najbrutalniejszych gier w historii [OPINIE O GRZE]

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gra "Hatred" polega na kierowaniu bohaterem, który wychodzi na ulicę i zaczyna zabijać każdą napotkaną osobę. Psycholodzy i socjolodzy
  1/11
  przejdź do galerii

  Gra "Hatred" polega na kierowaniu bohaterem, który wychodzi na ulicę i zaczyna zabijać każdą napotkaną osobę. Psycholodzy i socjolodzy ostrzegają: takie gry oswajają gracza z przemocą ©screen

  Gra Hatred: Studio Destructive Creations z Gliwic tworzy jedną z najbrutalniejszych gier w historii. Gry Hatred jeszcze nie ma, a socjolodzy i psycholodzy już alarmują.
  Gra Hatred: Złap za karabin, zapakuj kilka granatów do torby, weź też nóż, wyjdź z domu i zacznij zabijać wszystkich ludzi napotkanych po drodze - to nie scenariusz filmowy ani propagandowe napisy w siedzibie terrorystów. Tak wygląda w bardzo uproszczonym skrócie "fabuła" gry "Hatred" gliwickiego studia Destructive Creations. Mimo że gra Hatred jest dopiero w trakcie powstawania (premiera w drugiej połowie 2015 roku), to już wywołała spore kontrowersje oraz... ogromne zainteresowanie graczy.

  ZOBACZ, JAK WYGLĄDA GRA HATRED:
  Gra Hatred wróciła na Steam Greenlight. Twórcy: Gra i tak powstanie! [TRAILER + GAMEPLAY]


  Przed negatywnymi stronami gry Hatred ostrzega m.in. Andrzej Górny, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego.

  - Owszem, bywają opinie poparte naukowymi badaniami, że tego rodzaju gry pomagają rozładować frustracje i agresję. Ja tego poglądu nie podzielam. Tego typu rozrywki przynoszą więcej problemów niż korzyści - twierdzi Górny dodając, że takie gry pomagają oswoić się graczowi z przemocą i brutalizacją życia. - To szczególnie niebezpieczne w przypadku najmłodszych osób, które nie potrafią jeszcze oddzielić tego, co dobre, od tego, co złe - dodaje socjolog.

  Innym problemem, jaki dostrzega Górny, jest to, że powoli zaciera się granica między tym, co rzeczywiste, a światem wirtualnym. - Takie gry pokazują jedną z alternatyw rzeczywistości i myślę że nietrudno sobie wyobrazić, że taki scenariusz może zostać zrealizowany - podkreśla. - Niestety, zapotrzebowanie na takie gry jest cały czas. One nie są wytworem czyjejś chorej wyobraźni, a komercyjnym przedsięwzięciem, które ludzie chcą - kończy.

  Samej koncepcji gry Hatred przeciwna jest też Iwona Węcławek-Wardyniec, psycholog z poradni w Czeladzi. Najbardziej obawia się tego, że gra Hatred może mimo wszystko trafić w ręce dzieci, co może na nie bardzo źle wpłynąć. - Dziecko po takich grach zaczyna się izolować od rówieśników, staje się nerwowe, mogą w nim zrodzić się zachowania agresywne. Gdybym mogła, to wprowadziłabym zakaz grania w takie gry - mówi Węcławek-Wardyniec.

  Dla gliwickiego studia wydanie gry "Hatred" będzie debiutem na rynku gier komputerowych. Mimo że do premiery gry Hatred pozostało jeszcze wiele miesięcy, to mówią o niej na całym świecie. Trzy dni temu została usunięta z jednego z liczących się portali dla nowych gier komputerowych Steam Greenlight. Właściciel platformy, firma Volve, usunęła ją ze względu na zbyt duże kontrowersje, jakie gra wywołuje. Co prawda, kilkanaście godzin później została przywrócona, a gliwickie studio dostało list z przeprosinami od właściciela Volve, ale wątpliwości pozostały.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gra dla psycholi stworzona przez psycholi

   qwer1234 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   co sie nie robi dla pieniedzy, jednak informatycy to walnięci ludzie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mateusz

   mateusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wstyd, że autor posłał do druku arytkuł w którym dwukrotnie pomylił nazwę firmy Valve.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o

   Dexior (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Valve Panie redaktorze, nie Volve :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   a (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   pisząc takie artykuły reklamujecie za darmo tę grę jak i zwiększacie nią zainteresowanie. powinno się nie pisać na taki temat, a jak już to najgorsze dla twórców jest usłyszenie, że gra jest nuda i...rozwiń całość

   pisząc takie artykuły reklamujecie za darmo tę grę jak i zwiększacie nią zainteresowanie. powinno się nie pisać na taki temat, a jak już to najgorsze dla twórców jest usłyszenie, że gra jest nuda i słaba, a nie straszenie jaki gra będzie miała zły wpływ na graczyzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo