Zamknięcie dworca podzieliło Będzin

  Zamknięcie dworca podzieliło Będzin

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zamknięcie dworca podzieliło Będzin

  ©Magdalena Nowacka

  Przejście przez dworzec w Będzinie to specyficzny łącznik dwóch stron miasta. Korzystają z niego nie tylko pasażerowie, ale także mieszkańcy. Po drugiej stronie jest na przykład Powiatowy Urząd Pracy. Nic więc dziwnego, że kiedy w piątek przejście zostało zamknięte, zaalarmowali Urząd Miejski.
  Zamknięcie dworca podzieliło Będzin

  ©Magdalena Nowacka

  - Nie wyobrażam sobie takiego odcięcia. Może dla młodych osób to nie jest problem, ale dla starszych przejście ileś metrów dalej już tak - mówi pani Zofia, mieszkanka śródmieścia. Po kilku godzinach przejście zostało otwarte. Ale problem pozostaje. Bo zdaniem inwestora, zamknięcie to konieczność.

  - Takie odgrodzenie to po prostu konieczność - mówi Andrzej Maciej Kluzek, jeden z szefów firmy Horus.
  - Nie jest to żadne wymyślanie, a jedynie zgodność z warunkami bezpieczeństwa higieny pracy. Skuwamy tynki i musimy zadbać, aby nikomu nic się nie stało. Jeśli ludzie mają tamtędy cały czas przechodzić, to będzie dla nas duże utrudnienie - przyznaje. Dodaje także, że dworzec w Katowicach został zamknięty i tego typu decyzje są naturalne. - Zależy nam aby wszystko przebiegało prawidłowo. A przejście kilkaset metrów dalej, to chyba nie jest aż taka uciążliwość. Nie potrafię odpowiedzieć, kiedy w najbliższym czasie znów będziemy zmuszeni do choćby czasowego zamknięcia. Dostosujemy się do decyzji prezydenta miasta, dodaje.

  Agnieszka Siemińska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Będzinie zapewnia, że zgodnie z umową inwestor musi zapewnić przejście. - Prezydent skierował do niego upomnienie w związku z tą sprawą. Inwestor obiecał, że nie podejmie już takich działań bez konsultacji z urzędem. Zdajemy sobie jednak sprawę, że przy tak dużym remoncie może się zdarzyć jeszcze taka potrzeba. W takiej sytuacji będziemy to pilotowali. I jeśli nawet wyrazimy zgodę to tak, aby zamknięcie było jak najmniej uciążliwe i nie trwało więcej niż to konieczne, jak również w godzinach największego ruchu - zapewnia rzeczniczka.

  Remont tej części dworca, pierwotnie miał potrwać do końca 2012 roku. - Ponieważ miastu zależy, aby go przyspieszyć, nie wykluczamy, że jeśli tylko będą pieniądze z funduszy unijnych, zakończy się on już na początku 2012 roku - dodaje wykonawca remontu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama