Betoniarka zniszczyła Mariacką w Katowicach

  Betoniarka zniszczyła Mariacką w Katowicach

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Betoniarka zniszczyła Mariacką w Katowicach

  ©Lucyna Nenow

  Deptak, betoniarka i 620 tysięcy złotych. To nie gra w skojarzenia, a ciąg zdarzeń. Na sztandarowy katowicki deptak, ulicę Mariacką - jak opowiadają urzędnicy - miała wjechać pewnego dnia betoniarka i za ten wjazd trzeba teraz zapłacić ponad 600 tysięcy złotych. Zapłacą katowiczanie, bo to z kasy miasta urzędnicy chcą sfinansować naprawę szkód, które pojazd miał wyrządzić.
  Betoniarka zniszczyła Mariacką w Katowicach

  ©Lucyna Nenow

  Magistrat ogłosił przetarg na naprawę Mariackiej od ulicy Francuskiej do kościoła Mariackiego. Zakres robót trochę podważa wersję o betoniarce. Ulica na tym odcinku będzie całkowicie przebudowana - usunięta zostanie granitowa wykładzina i górna część podbudowy. Ta ostatnia zostanie zastąpiona podbudową sztywną z chudego betonu, która ma przeciwdziałać wybrzuszeniom płyt.

  Wersja z fuszerką obciążałaby wykonawcę przebudowy Mariackiej, firmę Telbud.
  Wersja z betoniarką obciąża budżet miasta. - Nie stwierdzono usterek wykonawczych, bądź projektowych. Nie możemy więc obciążyć wykonawcy - wyjaśniał Adam Kochański, naczelnik wydziału inwestycji katowickiego UM.
  Betoniarka miała wjechać na deptak na początku 2010 roku i zniszczyć cenne granitowe płyty, którymi deptak (przebudowany za 12 mln zł) jest wyłożony.

  Naprawa za pieniądze katowiczan, to nie jedyna zła wiadomość. Remont potrwa trzy miesiące, więc ulica będzie rozkopana jeszcze w maju, gdy rozpocznie się tu sezon ogródkowy. Po remoncie deptak ma chronić już system kontroli pojazdów. Czyli ruchome, zdalnie sterowane słupki ustawione przy wjazdach na Mariacką, Stanisława i Mielęckiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama