Remont na Kotucza i Reymonta w Rybniku

  Remont na Kotucza i Reymonta w Rybniku

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Remont na Kotucza i Reymonta w Rybniku

  ©Barbara Kubica

  Wczoraj podpisano umowę na remont kolejnego fragmentu drogi krajowej numer 78 która przebiega przez Rybnik, czyli ulic: Reymonta i Kotucza.
  Remont na Kotucza i Reymonta w Rybniku

  ©Barbara Kubica

  Inwestycja obejmie także całkowitą przebudowę wiaduktu znajdującego się w ciągu ulicy Gliwickiej, która także stanowi część wspomnianej "krajówki".
  Na pierwsze utrudnienia, w rejonie ronda wodzisławskiego kierowcy natkną się już w pierwszych dniach marca.

  - W tej chwili trwają jeszcze ostatnie uzgodnienia dotyczące organizacji ruchu na czas remontu. Wiadomo już jednak, że większość robót będzie wykonywana "pod ruchem". Mieszkańcy i kierowcy nie muszą się więc martwić, że całkowicie zamkniemy tę ulicę - mówi nam Bartłomiej Chmiel, kierownik robót.

  W ramach robót wyremontowana zostanie ulica Reymonta, przebiegająca przez rybnicką dzielnicę Smolna, na odcinku od ronda wodzisławskiego do skrzyżowania drogi z ulicą Raciborską.
  - Robotnicy zmodernizują także sąsiednią ulicę Kotucza na odcinku od ronda Dorsten do skrzyżowania z ulicą Raciborską. Remont będzie kosztował ponad 15 milionów złotych - mówi Jacek Hawel, naczelnik Wydziału Dróg w Urzędzie Miasta w Rybniku.

  Inwestycja obejmuje wymianę podbudowy drogi, zerwanie mocno sfatygowanego już asfaltu i położenie nowego oraz remont chodników.

  W tym samym czasie inna ekipa drogowców zajmie się przebudową wiaduktu na ulicy Gliwickiej, czyli na trasie z Rybnika do Gliwic. Na czas rozbiórki mostu i budowy nowego drogowcy tuż obok niego postawią tymczasowy most stalowy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   remonty?

   zbych (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   i po co te remonty, szkoda kasy na te fuszerki. wszystkie drogi w Rybniku po remontach się sypią. szkoda publicznych pieniędzy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama