Prof. Władysław Mielczarski: Obniżki taryf na gaz to dobra...

  Prof. Władysław Mielczarski: Obniżki taryf na gaz to dobra wiadomość

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  17 grudnia 2014 r. prezes URE zakończył postępowania o zatwierdzenie nowych taryf na paliwo gazowe dla PGNiG SA oraz PGNiG Obrót Detaliczny, które uwzględniają nowy model rynku gazu w Polsce.
  Profesor Władysław Mielczarski

  Profesor Władysław Mielczarski

  Dla odbiorców hurtowych średnia cena paliwa gazowego została obniżona o około 4%. Natomiast dla odbiorców detalicznych, zużywających gaz na własne potrzeby, cena spadła o 0,8% - 1,8%. Wprowadzona taryfa PGNiG dla klientów hurtowych będzie obowiązywała przez 4 miesiące czyli do końca kwietnia 2015 roku. Z kolei nowa taryfa dla odbiorców detalicznych została na okres do 31 grudnia 2015 r. Według eksperta rynku ds. energetyki, prof. Władysława Mielczarskiego, obniżki taryf na gaz to dobra wiadomość dla odbiorców hurtowych i detalicznych

  - Zatwierdzone taryfy możemy potraktować jako prezent Gwiazdowy – dobrze, że ceny spadają, a nie rosną, jednak nie należy się spodziewać, że skala obniżek wywoła rewolucję na rynku.
  Większy wpływ na jego stymulowanie i wzrost popytu na gaz ma np. wydobycie przez USA gazu łupkowego. Jeżeli ceny dalej będą spadały, możemy liczyć np. na obniżkę cen nawozów sztucznych. Z punktu widzenia odbiorców, którzy wykorzystują gaz w kuchenkach – zmiana ceny będzie w praktyce kosmetyczna.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama