Pierwszy prywatny punkt przedszkolny w Gliwicach

  Pierwszy prywatny punkt przedszkolny w Gliwicach

  Joanna Heler

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Gliwicach zaczął działać pierwszy prywatny punkt przedszkolny. Oznacza to, że dzieci uczą się tu zgodnie z ministerialnym programem nauczania przedszkolnego i są przygotowywane do pójścia do szkoły. Wiedzę o świecie zdobywają w sposób niesztampowy. Placówka wykorzystuje bowiem metodę nauczania Marii Montessori.
  - To metoda działająca na wszystkie zmysły dziecka - mówi Katarzyna Dołhun, właścicielka Świata Malucha. - Gdy na przykład opowiadamy dzieciom o bryłach sięgamy po elementy ze świata natury. Jako pomoce naukowe wykorzystujemy więc piasek, kamienie czy drewno.

  Placówka przyjmuje dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Za ich pobyt trzeba zapłacić 400 zł wpisowego oraz 750 zł czesnego miesięcznie.

  W Gliwicach jest ponad 60 przedszkoli - publicznych i niepublicznych. W ubiegłym roku przygotowano w nich prawie 6 tys. miejsc. Urzędnicy twierdzą, że nie wszystkie zostały wykorzystane.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani Dołhun to zły wzór dla dzieci

   Tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Od ponad roku Pani Dołhun jest mi winna pieniążki za lekcje jezyka angielskiego, które się nie odbyły w przedszkolu. Rok temu obiecała mi że zwróci mi pieniążki, czego nie zrobiła mimo kilkakrotnej...rozwiń całość

   Od ponad roku Pani Dołhun jest mi winna pieniążki za lekcje jezyka angielskiego, które się nie odbyły w przedszkolu. Rok temu obiecała mi że zwróci mi pieniążki, czego nie zrobiła mimo kilkakrotnej wymiany maili.
   Wg mnie nie jest ona właściwym wzorem dla dzieci :(zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama