Szpital św. Barbary w Sosnowcu otrzymał od Tauronu czek na...

  Szpital św. Barbary w Sosnowcu otrzymał od Tauronu czek na 60 tys. zł [ZDJĘCIA]

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Autoryzowani Sprzedawcy Węgla Tauron Wydobycie SA wraz z Anią Wyszkoni poniwnie przekazali św. Barbary środki na zakup sprzętu
  1/8
  przejdź do galerii

  Autoryzowani Sprzedawcy Węgla Tauron Wydobycie SA wraz z Anią Wyszkoni poniwnie przekazali św. Barbary środki na zakup sprzętu ©Arkadiusz Gola

  Oddział Pulmonologii i Nowotworów Płuc Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 5 w Sosnowcu wzbogaci się o nowy sprzęt. Umożliwi to kwota przekazana w poniedziałek lecznicy. Zebranie 65.000 zł dla szpitala było możliwe dzięki zaangażowaniu dziesięciu Autoryzowanych Sprzedawców Węgla firmy Tauron Wydobycie, Fundacji Tauron oraz samej firmy Tauron Wydobycie.
  W ubiegłym roku Autoryzowani Sprzedawcy Węgla Tauron Wydobycie SA, którzy podczas corocznego spotkania wylicytowali złotą płytę Ani Wyszkoni, przekazali (wspólnie z artystką) Szpitalowi św. Barbary środki na zakup aparatu do elektrokoagulacji plazmą argonową. Korzystali z niego między innymi górnicy z Kopalni Węgla Kamiennego Mysłowice-Wesoła. W ciągu całego roku wykonano ponad 100 zabiegów z użyciem tego aparatu. Wszystkie zakończyły się sukcesem.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  PIJANY PACJENT POBIŁ PIELĘGNIARKI W SZPITALU ŚW. BARBARY W SOSNOWCU


  - Dzisiaj w ręku trzymam platynową płytę Kasi Kowalskiej nagraną razem z zespołem Republika i to właśnie ta płyta stanowiła formę licytacji na spotkaniu z naszymi dilerami. W tym roku udało się wylicytować więcej - mówili przedstawiciele fundacji.

  W tym roku, dzięki wsparciu Fundacji, szpital planuje zakupić sprzęt do badań bronchoskopowych: kleszcze i igły biopsyjne, pętle do usuwania ciał obcych z dróg oddechowych czy cewniki do pobierania próbek bakteriologicznych.

  – Badanie bronchoskopowe to podstawa w diagnostyce i leczeniu chorób układu oddechowego. Bardzo często pomagamy w ten sposób górnikom, chociażby w przypadku pylicy płuc – mówi Tadeusz Bold, ordynator Oddziału Pulmonologii i Nowotworów Płuc w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.


  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Zboczeniec z Częstochowy nieuchwytny. Goni, straszy i chce gwałcić [PORTRET PAMIĘCIOWY]
  *Napad na Club 80 w Siemianowicach. Bandyci zdemolowali lokal
  *Prezent na Święta Bożego Narodzenia: Najfajniejszy prezent na święta TOP 10 PREZENTÓW
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   darczyńcy publicznej kasy

   okularnica (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To w końcu 60 tysiaków czy 65 tysiaków, zdecydujcie się! Bo ja na 5 tys pracuję kwartał roku w polskim szpitalu jako średni personel medyczny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To niedorzeczne

   DeScepticon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Nieee no toż to kuriozum, u siebie wyrzucają ludzi z pionu technicznego na bruk bo cięcia ograniczenia kosztów, a sponsorują wszystko i wszystkich.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tauron to nie prywatny biznes

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Gdyby Tauron i spółki zależne tej firmy był prywatny to o.k.
   Niestety to firma państwowa i to Ty drogi czytelniku powinieneś wręczać czek, bo to z Twojej kasy. Fajnie jest być dobrodusznym...rozwiń całość

   Gdyby Tauron i spółki zależne tej firmy był prywatny to o.k.
   Niestety to firma państwowa i to Ty drogi czytelniku powinieneś wręczać czek, bo to z Twojej kasy. Fajnie jest być dobrodusznym sponsorem za czyjeś pieniądzezwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama