Rozbudowa trasy N-S w Rudzie Śląskiej ruszy na początku 2015

  Rozbudowa trasy N-S w Rudzie Śląskiej ruszy na początku 2015

  MN

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trasa N-S w Rudzie Śląskiej
  1/2
  przejdź do galerii

  Trasa N-S w Rudzie Śląskiej ©ARC

  Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej poinformował, że właśnie wyłoniono firmę która zajmie się budową kolejnego odcinka trasy N-S, która połączy Drogową Trasę Średnicową z autostradą A4. Budowa odcinka rozpocznie się już na początku przyszłego roku. Koszt inwestycji to blisko 50 mln zł. Władze miasta liczą na unijne dofinansowanie.

  Trasa N-S w Rudzie Śląskiej: Budowa kolejnego odcinka na początku 2015 roku


  - To najważniejsza przyszłoroczna miejska inwestycja. Choć zaczynamy ją realizować z własnych środków, to dzięki temu, że zadanie to wpisane jest na listę kluczowych projektów, które mają być finansowane ze środków unijnych, pieniądze wydane na budowę trasy N-S wrócą do budżetu miasta – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

  Etap budowy trasy N-S, na który władze Rudy Śląskiej właśnie rozstrzygnęły przetarg, obejmuje odcinek trasy od ul. 1-go Maja do ul. Bukowej, gdzie powstanie dwupoziomowy węzeł z tą ulicą. Ponadto ulica Bukowa, obecnie ślepa, zostanie przedłużona aż do połączenia z ul. ks. Niedzieli. Połączenie to znacząco usprawni ruch w mieście, ułatwiając dojazd ze wschodnich dzielnic w kierunku Zabrza i Gliwic.

  Dzięki realizacji inwestycji oraz połączeniu jej z dotychczasowym odcinkiem trasy N-S, który kończy się przy ul. 1 Maja, trasa wydłuży się o ponad kilometr. - Dodatkowo nad ul. Bukową, gdzie będzie się kończyć nowobudowany odcinek, powstanie wiadukt wraz z łącznicami. Sam wiadukt o rozpiętości 47 m wykonany zostanie jako dwie niezależne konstrukcje pod lewą i prawą jezdnią drogi – wylicza Mariusz Pol z Wydziału Dróg i Mostów.

  Podobnie jak w przypadku gotowego już odcinka trasy N-S, tak i w ramach realizacji kolejnego etapu, wykonane zostaną dwie jezdnie o szerokości 7,0 m każda, umożliwiające poprowadzenie dwóch pasów ruchu w każdym kierunku.
  W ramach budowy kolejnego etapu trasy N-S przedłużona zostanie także ul. Bukowa. – Powstanie w ten sposób połączenie z ul. Ks. Niedzieli. Będzie to jednojezdniowa droga o szerokości 7 m, która będzie miała ponad 1,5 km długości – wyjaśnia Mariusz Pol.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama