Wigilia dla samotnych w Chorzowie: Tu odnajduje się chęć do...

  Wigilia dla samotnych w Chorzowie: Tu odnajduje się chęć do życia [ZDJĘCIA]

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wigilia dla Samotnych - Chorzów 2014
  1/36
  przejdź do galerii

  Wigilia dla Samotnych - Chorzów 2014 ©Arkadiusz Gola

  Grubo ponad tysiąc osób przybyło na wigilię dla samotnych w Parku Śląskim, organizowaną przez Mikołaja Rykowskiego, właściciela Wioski Rybackiej. Nikt, kto zjawił się dziś na wigilii nie wyszedł bez prezentu i dobrego słowa. Zobaczcie zdjęcia.
  Wigilia dla samotnych jest już niemal tradycją w Parku Śląskim, choć wyjątkowo została ona zorganizowana pod wielkim namiotem, a nie tak jak w poprzednich dwóch latach w hali Kapelusz. Przy organizacji wigilii dla 1500 osób pracowało około 300 wolontariuszy. - Choć gdyby przyszło nawet 2000 osób, to nie byłoby problemu ani z jedzeniem, ani z prezentami dla gości, tak dobrze udało się nam wszystko przygotować - mówi Mikołaj Rykowski.

  A dla gości przygotowano m.in. ponad 100 kilogramów karpia, niezliczone litry barszczu, żywą szopkę, przedstawienie teatralne a także koncert połączony ze śpiewaniem kolęd.

  Dla gości było to naturalnie bardzo ważne wydarzenie. Pani Stefania Cichoń-Sikora z Rudy Śląskiej uczestniczyła w wigilii po raz drugi. Atmosfera jest naprawdę super, bardzo mi się tu podoba. Takie wigilie są bardzo potrzebne w Polsce tym bardziej, że jest bardzo dużo bieda i sporo samotnych ludzi... podkreśla pani Stefania dodając, że tutaj odnajduje chęć do życia.

  Założeniem całej wigilii dla samotnych jest nie samo zjedzenie kolacji wigilijnej, a raczej nawiązanie kontaktu z drugim człowiekiem. - Nie chodzi o to, aby tych ludzi nakarmić, tylko żeby z nimi porozmawiać, dać im jakąś nadzieję, coś od siebie. To samotni ludzie, którzy tego potrzebują i widać jak lgną do rozmowy, bo na co dzień nie ma ich kto wysłuchać - mówi Michalina Bednarek, jedna z wolontariuszek pracujących przy wigilii.

  - Co jest bardzo istotne, pokazujemy ludziom żywego Boga, świętujemy jego narodziny i chcemy, aby ci ludzie z tym przesłaniem stąd wyszli - dodaje Mikołaj Rykowski.


  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Zboczeniec z Częstochowy nieuchwytny. Goni, straszy i chce gwałcić [PORTRET PAMIĘCIOWY]
  *Napad na Club 80 w Siemianowicach. Bandyci zdemolowali lokal
  *Prezent na Święta Bożego Narodzenia: Najfajniejszy prezent na święta TOP 10 PREZENTÓW
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama