Ważne
  Katowice: Więcej pieniędzy na biznes dla bezrobotnych

  Katowice: Więcej pieniędzy na biznes dla bezrobotnych

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dobra wiadomość dla bezrobotnych, którym marzy się własny biznes. Jest szansa, że więcej z nich dostanie jeszcze w tym roku pieniądze na założenie własnej firmy. Tak przynajmniej obiecała wczoraj w Katowicach wiceminister pracy i polityki społecznej - Czesława Ostrowska.
  Jak wyjaśniła jeszcze w tym tygodniu jej resort podzieli między województwa dodatkowe 465 milionów złotych z Funduszu Pracy. Przeszło 35 milionów złotych z tej kwoty ma zatem szansę trafić do naszego regionu (uzupełnią one ok. 123 milionów, które "planowo" mieliśmy otrzymać w tym roku na aktywizację bezrobotnych). Wiceminister zapowiedziała również, że jeśli sytuacja budżetu państwa się poprawi, to w maju na ten sam cel będzie można przeznaczyć kolejne pieniądze z Funduszu Pracy (w poniedziałek zaapelowali o to radni sejmiku wojewódzkiego).

  - Mamy w nim obecnie cztery miliardy złotych nadwyżki. Sądzę, że można by uruchomić nie więcej aniżeli około jednej czwartej z tej kwoty - ocenia Czesława Ostrowska. Wykluczyła jednak, by pomoc finansowa dla bezrobotnych osiągnęły taki poziom, jak ubiegłym roku, kiedy to na same tylko dotacje "pośredniaki" naszego regionu wydały rekordową kwotę blisko 147 mln. złotych (najwięcej w Zagłębiu). Dlaczego? Bo gospodarczy kryzys jest już mniej dotkliwy - uważa wiceminister.

  - Nie można obecnej sytuacji porównywać z latami 2008- 2009. Wtedy konieczna była większa interwencja państwa - tłumaczy Czesława Ostrowska.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama