Małecka-Libera: Nie będę się zajmowała kolejkami do lekarza...

  Małecka-Libera: Nie będę się zajmowała kolejkami do lekarza [WIDEO]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Beata Małecka - Libera
  1/4
  przejdź do galerii

  Beata Małecka - Libera ©TVN24/X-News

  Beata Małecka-Libera została pełnomocnikiem premier Ewy Kopacz ds. zdrowia. Czym się będzie zajmować? Z pewnością nie kolejkami do lekarza. O swojej misji mówi w programie Dzień Dobry TVN ZOBACZ WIDEO
  Premier Ewa Kopacz powołała czterech nowych wiceministrów mających pełnić funkcję jej pełnomocników w resortach zdrowia, skarbu, edukacji i infrastruktury. Wszystkie te stanowiska mają objąć kobiety.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  MAŁECKA-LIBERA: NIE BĘDĘ NADZORCĄ MINISTRA ARŁUKOWICZA


  W studiu "Dzień Dobry TVN" gościem była: pełnomocnik rządu w ministerstwie zdrowia Beata Małecka-Libera, która jest posłanką z Zagłębia, byłym dyrektorem szpitala w Dąbrowie Górniczej.

  - Reforma zdrowia to coś, na czym wykłada się każdy - mówi Kinga Rusin.
  - Mam nadzieję, że ja się nie wyłożę - odpowiada Beata Małecka-Libera.

  Dlaczego Pani premier powołała pełnomocników? Jakie zadania przed nimi stoją?  - Nie będę się zajmowała pakietem onkologicznym czy kolejkami do lekarza. Mam się zając projektem ustawy o zdrowiu publicznym. Moim zadaniem ma być zapobieganie chorobom. Musimy jednocześnie dokonywać dwóch reform. Jedna jest nastawiona na ludzi chorych, a druga na to, abyśmy nie chorowali. Albo jeśłi już mamy chorować, to żebyśmy czaczęli chorowac jak najpóźniej - mówi Beata Małecka-Libera, pełnomocnik premier Ewy Kopacz.
  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Tomasz Kozioł pokazał Katowice, jakich nie widzieliście [ZDJĘCIA]
  *Morderstwo w Katowicach na Tysiąclecia: Marta wołała o pomoc. Przed kim uciekał Dawid?
  * Szalony kierowca toyoty yaris z Będzina zajeżdża drogę i strzela! [FILM Z KAMERKI, ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (15)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czego się nie robi dla poprawy własnego wizerunku i walenia głupa? Pokazuje to premierzyca.

   Zatrudnia za pieniądze podatników (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   wypudrowane koleżanki, dla których praca w służbie zdrowia okazała się zbyt uciążliwa.
   A jakie zadnie przewidziała dla nowych puderniczek?
   Ano, walenie głupa.
   Udawanie opiekuńczej matki polki,...rozwiń całość

   wypudrowane koleżanki, dla których praca w służbie zdrowia okazała się zbyt uciążliwa.
   A jakie zadnie przewidziała dla nowych puderniczek?
   Ano, walenie głupa.
   Udawanie opiekuńczej matki polki, co to z troską pochyla się nad chorym pacjentem przynosząc mu ulgę dobrym słowem i głaskaniem po główce.
   Niektórzy dadzą się na to nabrać, bo to lubią.
   Problem w tym, że wielu chorych już zagłaskali i jeszcze zagłaskają na śmierć.
   zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Pięknie, kaszel można leczyć plastrem, zaklejając usta!

   gestskoczka

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Służba zdrowia, szkolnictwo, socjal. To nasza choroba. Zaniedbania tego rządu i poprzednich.

   Gdyby pani premier, pan prezydent, posłanki i posłowie mieli się leczyć w tej służbie zdrowia w której...rozwiń całość

   Służba zdrowia, szkolnictwo, socjal. To nasza choroba. Zaniedbania tego rządu i poprzednich.

   Gdyby pani premier, pan prezydent, posłanki i posłowie mieli się leczyć w tej służbie zdrowia w której leczy się społeczeństwo, z pewnością te miliardy złotych, którymi zasilają amerykańskie koncerny wojskowe, skierowaliby na poprawę służby zdrowia
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Model komisarzy, w spódnicach melanż i nylonach beż, jest wprost wyjętym z reżimowego PRL

   Farmer John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   4-rej pancerni z czołgu T34/76 „Rudy”, oprócz psa „Szarika”, mieli i rudowłosą sanitariuszkę Marusia "Ogoniok". Z kolei w każdym prl-skim przedsiębiorstwie był zainstalowany taki etatowy szpicel...rozwiń całość

   4-rej pancerni z czołgu T34/76 „Rudy”, oprócz psa „Szarika”, mieli i rudowłosą sanitariuszkę Marusia "Ogoniok". Z kolei w każdym prl-skim przedsiębiorstwie był zainstalowany taki etatowy szpicel rodem z PZPR-Komitetu, UB, SB... Czy wówczas i kraj się gdziekolwiek rozwijał? Nie, bo tylko dychał i przez niemalże 50 lat.

   I również dzisiaj następuje znacząca stagnacja polskiej gospodarki, jeśli nawet nie spadek. A mimo tegoż administracja publiczna wzrasta i wzrasta z dnia na dzień. Dane o stanach administracji są w każdym źródle inne, i ukryte, ale ta jest nie mniejsza jak 500 tys. cosób. W komunie funkcjonariuszy publicznych, więc mających za zadanie dozorować morale podległych „owieczek”, było w liczbie „zaledwie” 105 tys. I naturalnie, nie wliczając licznych funkcjonariuszy Kościoła.

   I nieco z cyklu „Zakazane treści, bo logiczne i prawdziwe”:

   (...) "O ile Tusk był premierem Paradowskiej i fanów „Polityki”, o tyle Kopacz stawia na Młynarską i czytelników „Życia na gorąco”. Nie wiadomo, co gorsze… Szefowa rządu postanowiła po długim okresie milczenia (bądź jedynie improwizowanych i krótkich konferencji prasowych) pokazać się większej liczbie obywateli ... O ile zamieszanie wokół lokowania produktu w „Vivie” można było tłumaczyć nieznajomością realiów i brakiem kompetencji doradców Kopacz, o tyle postawa pani premier na przedświątecznej konferencji prasowej, a następnie w „świątecznym” wywiadzie u Agaty Młynarskiej pokazuje niebezpieczną tendencję w polityce następczyni Tuska ... Ewa Kopacz nie jest zdolna - być może to kwestia braku doświadczenia, ale jednak - sformułować jasnego przekazu politycznego, z którym pojawia się w mediach. Pani premier nie narzuciła żadnego tematu na rozmowy przy świątecznym stole, a jej spotkanie z dziennikarzami bardziej przypominało kompromitującą inaugurację na Politechnice Warszawskiej niż przesłanie polityczne. Z kolei nerwowa reakcja na pytanie o przeszłość w ZSL pokazuje, że pani premier nie potrafi (jeszcze?) reagować na pojawiające się nagle problemy i trudne pytania. W związku z tym zaplanowana na 7 stycznia konferencja z dziennikarzami zapowiada się jeszcze ciekawiej ... Ale jest jeszcze jeden wniosek, który należy wysnuć ... Czy „młodzi, wykształceni, z wielkich miast” kupią ckliwą opowieść ciotkowatej doktor Ewy? Platforma jak ognia unika poważnej debaty… Doktor Ewa”, „pani Ewa”, „babcia Ewa”…. I gdzie tu pasuje „premier Ewa”? ... Na stanowisku Prezesa Rady Ministrów Ewa Kopacz jest już ponad cztery miesiące. Przez ten czas zaledwie czterokrotnie wypowiadała się w programach publicystycznych czy tytułach o takim profilu – raz u Tomasza Lisa, raz u Moniki Olejnik, raz w tok fm i raz w „Gazecie Wyborczej”. Te jej medialne wystąpienia miały miejsce na początku formowania się jej gabinetu. Tymczasem grudzień – koniec roku – to dość „frywolne” medialne tournée pani premier - „Viva” i Agata Młynarska (...) I uwaga, całość artykułu w sieci!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejki

   Pacjent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   BEATA podstawą ustawy o Zdrowiu Publicznym jest dostępność do profilaktyki i leczenia!!!! BEATA to po jasna cho......rę pchasz sie do Ministesrstwa jak tak nie będzies się zajmować...rozwiń całość

   BEATA podstawą ustawy o Zdrowiu Publicznym jest dostępność do profilaktyki i leczenia!!!! BEATA to po jasna cho......rę pchasz sie do Ministesrstwa jak tak nie będzies się zajmować kolejkami????????? Siedż na d....ie w komisji jako fikcyjna zastepca przewodniczącego......i tak nic nie robisz!!!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   B, proste

   Ruan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Wystarczy URYNKOWIĆ służbę zdrowia. Tak miało być - pieniądze miały iść ZA pacjentem, a nie przed jak obecnie.
   Taaaaaaaak, ale co na to lekarze !!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bt

   wiecznie zdrowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   '' moim zadaniem jest zapobiegać chorobom''. Świetnie ,będziemy wszyscy zdrowi i nie trzeba chodzić po lekarzach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rząd a Kasy Chorych

   Bierzmy przykłady z państw,gdzie Służba Zdrowia funkcjonuje prawidłowo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   Kasa chorych – nazwa instytucji ubezpieczeniowo-finansowych, których celem było zapewnienie finansowania opieki zdrowotnej ich członkom. Nazwa w języku polskim pochodzi z języka niemieckiego i jest...rozwiń całość

   Kasa chorych – nazwa instytucji ubezpieczeniowo-finansowych, których celem było zapewnienie finansowania opieki zdrowotnej ich członkom. Nazwa w języku polskim pochodzi z języka niemieckiego i jest kalką językową oryginalnego niemieckiego wyrażenia Krankenkasse.
   Po wygranych przez SLD wyborach ostatecznie koncepcja wolnorynkowa przegrała i postanowiono powołać jeden Narodowy Fundusz Zdrowia z oddziałami regionalnymi (w miejsce starych kas w województwach) i centralą w Warszawie. Pierwotne plany ponownego przywrócenia kontroli ministerstwa nad pieniędzmi ubezpieczonych w NFZ zostały zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Ostatecznie kasy ponownie przestały funkcjonować w roku 2003 r.

   SLD chciało ubezpieczeń rolników kosztem innych.

   Dlatego jak długo system ubezpieczeń społecznych będzie chory ,to również chorym będzie źle.

   Bierzcie przykłady z "zdrowych" państw,a nie wymyślajcie następnego g...a.
   Żaden pełnomocnik nie uzdrowi systemu,który z natury jest chory!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @

   jo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   "SLD chciało ubezpieczeń rolników kosztem innych".
   dodam, że następne rządy nic z tym nie zrobiły i nadal rolnik ma darmową opiekę lekarską dla siebie którą finansują mu "nierolnicy".

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przykro

   shee (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Póki co wyłożył się nowo wybudowowany i zamknięty "Szpital Onkologiczny" w Dąbrowie Górniczej. A może nie chorować wcale, a nie jak najpóźniej, bo przecież w.w Szpital może być samą w sobie...rozwiń całość

   Póki co wyłożył się nowo wybudowowany i zamknięty "Szpital Onkologiczny" w Dąbrowie Górniczej. A może nie chorować wcale, a nie jak najpóźniej, bo przecież w.w Szpital może być samą w sobie profilaktyką :)
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   typowo blondyna

   Nie bede sie zajmowala... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   ..bo i poco? Wazna jest moja kapsa. Kolejki do lekarzy to przeciez bardzo wazna rzecz.No ale taki jakis tam polityk nie moze tej sprawy rozwiazac bo jest na to za g****.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nocnik

   Pełny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Totalne nieporozumienie. Zawsze jestem za tym jak się ktoś sprawdził na tzw dole to niechidzie do góry. Poseł Maecka niech se najsamprzód zrobi porządek z onkologią w swoim mieście. Tam od początku...rozwiń całość

   Totalne nieporozumienie. Zawsze jestem za tym jak się ktoś sprawdził na tzw dole to niechidzie do góry. Poseł Maecka niech se najsamprzód zrobi porządek z onkologią w swoim mieście. Tam od początku się źle dzieje. Ma baba parcie......do władzy...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama