Sylwester 2014/2015 w Sosnowcu, Sylwester 2014/2015 w...

  Sylwester 2014/2015 w Sosnowcu, Sylwester 2014/2015 w Zagłębiu [PROGRAM]

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sylwester 2014/2015 w Sosnowcu, Sylwester 2014/2015 w Zagłębiu [PROGRAM]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Anna Dziedzic

  To będzie dla Sosnowca test: czy można w centrum miasta zorganizować wystrzałową imprezę sylwestrową? Uwaga, będą niewielkie utrudnienia.
  Sosnowieckie plany dotyczące sylwestra zmieniły się, gdy prezydentem Sosnowca wybrano Arkadiusza Chęcińskiego. Poprzednie władze planowały zorganizować go jedynie na Górce Środulskiej. Po wyborach pojawił się pomysł koncertu na parkingu przed Urzędem Miejskim, który ma zarówno grono fanów, jak i przeciwników.

  - Zdaję sobie sprawę, że przy organizacji tego typu wydarzeń mogą pojawić się utrudnienia, jednakże zrobię wszystko, żeby impreza przebiegła bezpiecznie i sprawnie - napisał w liście do mieszkańców Arkadiusz Chęciński.


  Impreza w Sosnowcu rozpocznie się o godz. 21. Na scenie pojawią się kolejno Kamil Kubas, Bas Tajpan i Bob One, Tony T i didżej Marcin Wiśniowski. Na ul. Mościckiego odbędzie się też pokaz sztucznych ogni. Zaraz po zakończeniu zabawy, około godziny 1, ma się rozpocząć sprzątanie centrum miasta.

  Jutro zmiany w organizacji ruchu  Jutro niedostępna dla ruchu będzie część alei Zwycięstwa od ul. Mościckiego do ul. bpa Śmigielskiego. Dla mieszkańców tego rejonu dostępne będą parkingi przy dworcu kolejowym oraz pod budynkiem Forum przy ul. Małachowskiego. Każdy mieszkaniec z dowodem osobistym potwierdzającym meldunek przy al. Zwycięstwa będzie mógł skorzystać z tych miejsc od godz. 16 dzisiaj do godz. 12 pierwszego stycznia. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać w MZZL (tel. 32 290 18 65).

  W sylwestra atrakcje będą czekać na sosnowiczan również na Górce Środulskiej. Dzięki zimowej aurze i pracy armatek śnieżnych wczoraj o godzinie 14 zainaugurowano tam sezon narciarski. Z wyciągów narciarskich (na pewno na małym stoku, a być może - jeśli uda się naśnieżyć - na dużym) na Górce Środulskiej bezpłatnie skorzystać będzie można w sylwestra. Będą one dostępne od 10 do 23.59. Na Górce między 14 a 18 zaplanowano m.in. konkursy i zabawy dla najmłodszych, warsztaty rzeźbienia w lodzie, przejażdżki psim zaprzęgiem, puszczanie lampionów i ognisko.

  Gdzie zaparkować podczas sylwestra?  Uczestnikom imprezy pod Urzędem Miasta polecamy parkingi przy "Ślimaku" i wzdłuż ulicy 3 Maja. Warto jednak na sylwestra wybrać się autobusem, bo tuż po imprezie uczestników rozwiozą do domu specjalne darmowe autobusy. Odjadą one z dworca przy ul. Mościckiego w czterech kierunkach: Dańdówka-Niwka-Bór, Sielec-Klimontów-Juliusz-Maczki-Ostrowy Górn.-Kazimierz Górn.-Zajezdnia, Pogoń oraz Sielec-Środula-Zagórze. Oprócz nich pojadą też kursowe nocne tramwaje. a
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama