Ważne
  Jaworzno: miasto zostało podzielone na pół

  Jaworzno: miasto zostało podzielone na pół

  ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tej zimy Jaworzno podzielone zostało na dwie części. Jedną odśnieża firma z Bytomia, drugą - przedsiębiorstwo z Jaworzna. To wielki test!
  Od przybytku głowa nie boli - tak mogą mówić jaworznianie, którym miasto odśnieżają nie jedna, ale dwie firmy. Zimowym utrzymaniem dróg i chodników w Jaworznie zajmują się - na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania z Jaworzna i Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych "Jacek Wieczorek" z Bytomia.
  I nie jest tak dlatego, że Jaworzno to jakaś ogromna metropolia. Ma to być za to swego rodzaju test dla obu przedsiębiorstw... Jaki?

  Okazuje się, że pomysł pojawił się już rok temu. Jaworznicki MZDiM postanowił podzielić miasto na dwie części, aby sprawdzić, która firma lepiej wywiązuje się z powierzonych jej zadań. We wcześniejszych latach jaworznianie narzekali bowiem na oba przedsiębiorstwa, które na zmianę wygrywały przetargi na odśnieżanie całego miasta. A to jedna firma spóźniała się z doprowadzeniem dróg do stanu przejezdności, a to druga nie sypała dostatecznej ilości piasku na chodnikach. A gdy napadało dużo śniegu, miasto tonęło w nim po kolana. Jaworznianie mieli już tego dość.

  - Już w zeszłym roku chcieliśmy porównać obie firmy, ale zima była lekka, a śniegu było mało. Dlatego porównamy je w tym roku. Ale tak naprawdę najważniejsza nie jest sama ocena, tylko to, że oba przedsiębiorstwa mogą w ten sposób konkurować ze sobą i w ten sposób jeszcze lepiej działać - tłumaczy Paweł Bednarek, dyrektor MZDiM.

  Obie firmy odśnieżają więc dwa różne rejony miasta. Granica przebiega ulicami: Batorego, Szczakowską, Grunwaldzką, Jana Pawła II (Trasą Śródmiejską) i Krakowską. Taki podział ma pokazać, która z firm lepiej radzi sobie z tym zadaniem.


  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Tomasz Kozioł pokazał Katowice, jakich nie widzieliście [ZDJĘCIA]
  *Morderstwo w Katowicach na Tysiąclecia: Marta wołała o pomoc. Przed kim uciekał Dawid?
  * Szalony kierowca toyoty yaris z Będzina zajeżdża drogę i strzela! [FILM Z KAMERKI, ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama