Christmas Cup: Polska wygrywa drugi mecz w turnieju. Pokonujemy Czechów 29:22 (13:10)

AZ
Reprezentacja Polski wygrywa drugi mecz turnieju Christmas Cup. Pokonujemy wysoko reprezentację Czech 29:22 (13:10).

60 min. Koniec meczu! Polska wygrywa drugi mecz w turnieju Christmas Cup. Pokonujemy wysoko reprezentację Czech 29:22. MVP spotkania po stronie Czech wybrany został Petr Linhart, a w reprezentacji Polski Sławomir Szmal.

58 min. Gorszy okres gry reprezentacji Czech. Patryk Kuchczyński wykorzystuje rzut karny i na niespełna 3 minuty do końca spotkania Polacy prowadzą 27:20

53 min. Piękna bramka Mariusza Jurkiewicza po rzucie przez całe boisko do pustej bramki rywali. 25:19

49 min. Kontratak naszej reprezentacji zakończony rajdem Patryka Kuchczyńskiego kolejna udana interwencja Sławomira Szmala i pierwsza bramka w meczu Rafała Przybylskiego. Prowadzimy 23:18

45 min. Po rzucie Mariusza Jurkiewicza Polacy prowadzą 20:17. Przewaga utrzymuje się także dzięki dobrej dyspozycji Sławomira Szmala.

32 min. Kiepski początek drugiej połowy w wykonaniu Polaków. Czesi odrobili straty i na tablicy pojawił się wynik 13:13.

30 min. Po pierwszej części spotkania Polska prowadzi z Czechami 13:10.

21 min. Przewaga Polaków wzrosła do pięciu bramek po trafieniu Bartosza Jureckiego. Obrotowy naszej reprezentacji ma już 3 gole na koncie. 10:5

15 min. Trafienie Krzysztofa Lijewskiego i Polska wychodzi na dwubramkowe prowadzenie. W naszej bramce dobrze spisuje Się Sławomir Szmal. Prowadzimy 7:5.

10 min. Po niespełna 10 minutach gry Polacy mają na swoim koncie kilka niecelnych rzutów w tym dwa z 7 metrów. Trener Biegler zdecydował się na wzięcie czasu.

6 min. Bartosz Jurecki pudłuje rzut karny. Wcześniej po faulu na Krzysztofie Lijewskim reprezentant Czech Jan Szymanski otrzymuje od sędziów czerwoną kartkę. Polska 2:3 Czechy

Aktualizacja godz. 20:40 Za nami prezentacja drużyn i hymny państwowe. Zaczynamy mecz Polska - Czechy!

Trener Biegler wprowadził w składzie Polaków kilka zmian względem wczorajszego meczu. Mecz z trybun obejrzą Paweł Niewrzawa, Andrzej Rojewski, Marcin Wichary i Piotr Chrapkowski. W ich miejsce pojawią się Michał Jurecki, Piotr Wyszomirski, Przemysław Krajewski i Rafał Przybylski.

Początek meczu o godz. 20:40. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Polska - Czechy 29:22 (13:10)

Polska: Szmal - Lijewski 1, Kuchczyński 6, Bielecki 2, Wiśniewski 2, Jurecki B. 4, Jurecki M. 2, Grabarczyk, Jurkiewicz 5, Syprzak, Daszek 2, Krajewski 2, Przybylski 1, Szyba 2

Czechy: Mrkva, Krupa - Becvar, Cip 1, Motl 1, Sobol, Babak 5, Linhart 5, Petrovsky 3, Skvaril 1, Vinkelhofer 1, Sindelar 1, Chudoba, Kasal 4, Szymanski

W pierwszym meczu dzisiejszego dnia Słowacja pokonała po rzucie w ostatnich sekundach reprezentację Węgier 27:26 (13:13).
Najwięcej bramek dla reprezentacji Słowacji zdobył Marek Kovacech - 6, a dla reprezentacji Węgier Akos Lele - 7 goli.