Bielsko - Biała: 89-latek dał się oszukać fałszywemu...

  Bielsko - Biała: 89-latek dał się oszukać fałszywemu bratankowi

  SC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za członków rodziny

  Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za członków rodziny ©KMP Bielsko - Biała

  89-letni bielszczanin wielokrotnie słyszał komunikaty o oszustach, którzy podszywają się pod członków rodziny i próbują wyłudzić pieniądze. Niestety padł ofiarą, a pieniądze...pożyczył od swojego prawdziwego wnuka!
  Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za członków rodziny

  Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za członków rodziny ©KMP Bielsko - Biała

  Do mieszkającego samotnie bielszczanina zadzwonił mężczyzna, który podszył się pod krewnego. Twierdził, że jest w Cieszynie, załatwia sprawy w banku i pilnie potrzebuje 15 tysięcy złotych. Ponieważ starszy mężczyzna wiedział, że zaraz po świętach ma się u niego pojawić rodzina z drugiego końca Polski, natychmiast skojarzył, że najpewniej rozmawia ze swoim bratankiem. Sam zaczął się do niego zwracać po imieniu, co tylko ułatwiło oszustowi zadanie. Kiedy starszy mężczyzna stwierdził, że nie ma takiej ilości gotówki w domu, sprawca namawiał go, żeby podjął pieniądze z banku.

  Bielszczanin niewiele myślący pożyczył pieniądze od swojego wnuka  Bielszczanin wpadł na pomysł, aby pożyczyć gotówkę od swojego wnuka. Wnuczek faktycznie przyniósł mu pieniądze, które zaoszczędził na zakup działki. Bielszczanin jeszcze kilkakrotnie odbierał telefon od rzekomego bratanka, który w czasie rozmowy nalegał na jak najszybsze przekazanie pieniędzy. Prosił, aby mężczyzna przekazał pieniądze kierownikowi sklepu przy ul. Kazimierza Wielkiego, nieopodal miejsca jego zamieszkania. Gotówkę przekazano na ulicy, pieniądze odebrał nieznajomy mężczyzna w wieku około 30 lat, otyły, o okrągłej twarzy. Ubrany w białą kurtkę z materiału i białe, sportowe spodnie. Dopiero po jakiś czasie, w rozmowie z prawdziwym bratankiem, starszy mężczyzna zorientował się, że został oszukany.

  Policjanci apelują o ostrożność  Mundurowi radzą, by nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące. Radzą, by nie udzielać przez telefon żadnych informacji personalnych. Będąc w domu należy zamykać drzwi wejściowe na zamki i nie otwierać drzwi bez sprawdzania kto przyszedł.


  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Tomasz Kozioł pokazał Katowice, jakich nie widzieliście [ZDJĘCIA]
  *Morderstwo w Katowicach na Tysiąclecia: Marta wołała o pomoc. Przed kim uciekał Dawid?
  * Szalony kierowca toyoty yaris z Będzina zajeżdża drogę i strzela! [FILM Z KAMERKI, ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama