Ważne
  Skąd się biorą odsetki?

  Skąd się biorą odsetki?

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czynsz zapłacić trzeba. Najlepiej w terminie. Idziesz więc na pocztę, wpłacasz pieniądze i sądzisz, że od razu trafią na konto odbiorcy. Niestety. Najwcześniej pojawią się tam na drugi dzień.
  Pan Andrzej mieszka w Sosnowcu i wpłaca czynsz na konto Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych. - Termin mam do 10. każdego miesiąca, więc 7. zawsze stawiam się na poczcie. Wpłacam pieniądze jak setki innych osób - mówi Czytelnik. - Według mnie, robię to sporo przed terminem. Jakież było moje zdumienie, gdy dostałem list od zarządcy z dokładnym wyliczeniem odsetek za niezapłacenie w terminie kilku ra-chunków. Administracja naliczyła mi zwłokę! Postanowiłem to wyjaśnić - dodaje.

  Z pisma wynikało, że w ubiegłym roku wpłata czynszowa pojawiła się na rachunku MZZL dopiero 11. dnia miesiąca, a nawet 12. Czytelnik napisał reklamację i złożył ją na poczcie w Sosnowcu. - Dowiedziałem się z niej, że poczta nie ma sobie nic do zarzucenia, bo przyjmowanie i przesyłanie wpłat odbywa się zgodnie z regulaminem - mówi pan Andrzej. - Denerwuję się, bo przecież ja płacę jak należy. Za cały ubiegły rok naliczono mi kilka złotych odsetek, taka sytuacja powtórzyła się cztery razy - wylicza. - Nie chodzi o tych kilka złotych; uważam, że to nie jest w porządku.

  Administrator karze mnie za to, że pieniądze gdzieś wędrują, nawet jeśli to zgodne jest z regulaminem.

  W podobnej sytuacji jest pani Justyna z Katowic. Termin płatności czynszu ma 10. Wtedy pieniądze powinny się znaleźć na koncie zarządcy, czyli Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Zakładu. - Wpłacam czynsz zwykle wcześniej niż 10. i to na poczcie, bo kasy w administracji zostały zlikwidowane - mówi pani Justyna. - No i doliczyli mi odsetki za to, że pieniądze za późno wpływają na konto.

  Pan Andrzej podkreśla, że nawet nie wiedziałby, iż ma jakieś zaległości.
  - Poszedłem do MZZL-u po wystawienie dokumentu, że ich nie mam. Okazało się, że mam i zaraz dostałem wykaz z odsetkami - denerwuje się. - Z pisma, które otrzymałem z poczty, a dokładnie z Centrum Obsługi Finansowej, dowiedziałem się, że pieniądze wpływają najpierw do Banku Pocztowego, a stamtąd dopiero do banku, gdzie rachunek ma odbiorca.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bank pocztowy

   wacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 28

   najpierw przelewaja na konto rydzola a potem dopiero na wlasciwe. ot i co

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama