Katowice: Wieżowiec DOKP w trakcie rozbiórki ZDJĘCIA

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozbiórka DOKP Katowice
  1/13
  przejdź do galerii

  Rozbiórka DOKP Katowice ©Maciej Gapiński

  Zapowiadana przez nowego właściciela rozbiórka pawilonu przy DOKP właśnie trwa. Ciężki sprzęt kawałek po kawałku rozrywa budynek, w którym niegdyś mieściła się restauracja biurowca. Sam wysokościowiec DOKP rozbierany ma być dopiero za kilka miesięcy.
  Mierzący 72 metry, 17-piętrowy wieżowiec DOKP w Katowicach, z ponad 17. tys. mkw. powierzchni użytkowej był siedzibą Dyrekcji Okręgowych Kolei Państwowych, a gdy kolej podzielono - niezliczonych spółek PKP. Ostatnie kolejarskie spółki wyprowadziły się z wysokościowca, wybudowanego według projektu Jerzego Gottfrieda, w 2011 roku.

  Budynek został sprzedany za 29 mln zł w ubiegłym roku w drugim przetargu. Nowym właścicielem biurowca została spółka TDJ Estate, która jest częścią prywatnej firmy inwestycyjnej TDJ SA.

  Spekaluacje, czy właściciel biurowiec będzie przebudowywał czy nie, trwały kilka miesięcy, w końcu jednak w marcu 2014 roku firma otrzymała pozowlenie na rozbiórkę, co rozwiało wątpliwości.

  Roboty ruszyły na początku grudnia, na razie ciężki sprzęt burzy jedynie niski pawilon wieżowca, znajdujący się od strony ul. Olimpijskiej. Rozbiórka 17-piętrowego wieżowca ma się rozpocząć prawdopodobnie w marcu. Nie będzie jednak ani wysadzany, ani burzony, przynajmniej nie na najwyższych kondygnacjach, spora jego część zostanie rozebrana ręcznie z uwagi na sąsiedztwo, czyli znajdujące się w okolicy Spodek, gmach NOSPR, a także Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

  W miejscu DOKP ma powstać kompleks dwóch biurowców wysokich na 115 i 50 metrów, nad ich koncepcją mają pracować architekci z pracowni Medusa Group, którzy zaprojektowali także kompleks biurowców Silesia Business Park przy ulicy Chorzowskiej.

  SZUKASZ ORYGINALNYCH ŻYCZEŃ NOWOROCZNYCH SMS?
  TU ZNAJDZIESZ NAJLEPSZE ŻYCZENIA NA NOWY ROK SMS


  Najlepsze życzenia noworoczne SMS Podziel się życzeniami na Nowy Rok 2015 ŻYCZENIA NOWOROCZNE SMS
  Życzenia noworoczne, życzenia na Nowy Rok, życzenia sylwestrowe [NAJLEPSZE ŻYCZENIA NOWY ROK 2015]
  Jak pisać życzenia noworoczne SMS i mejlowo [PORADNIK Z PRZYKŁADAMI] Życzenia na Nowy Rok
  Życzenia noworoczne SMS. Wybierz najlepsze życzenia życzenia sylwestrowe SMS na Nowy Rok

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w 2011 DOKP to już był pustostan !

   Neo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "...wysokościowca, wybudowanego według projektu Jerzego Gottfrieda, w 2011 roku." ???? Na pewno w 2011 ? :) Kto to pisał ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   specjalisci

   ślązak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   niedawno minęła pierwsza rocznica zburzenia kortów Baildonu- zaraz po demolce firma p. Golego ogłosiła upadłość..do dzisiaj mamy zamiast obiektu sportowego który działał dość prężnie - klepisko i...rozwiń całość

   niedawno minęła pierwsza rocznica zburzenia kortów Baildonu- zaraz po demolce firma p. Golego ogłosiła upadłość..do dzisiaj mamy zamiast obiektu sportowego który działał dość prężnie - klepisko i wspomnienie po zasłużonym dla polskiego tenisa obiekciezwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   specjalisci??????

   od czego???? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Mafia zlodziejsko kapitalistyczna!!!!! i tyle!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A

   Icyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A w tej resturacji można było zjesć lepsze dania jak obecnie w tych najdroższych w Katowicach. Także tzw. danie bonowe . Szkoda !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama