Chorzów: Gang pseudokibiców w rękach CBŚ

  Chorzów: Gang pseudokibiców w rękach CBŚ

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Siedmiu mężczyzn związanych z bojówką pseudokibiców z Chorzowa zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego, komendy wojewódzkiej w Katowicach oraz komendy miejskiej w Chorzowie. Zatrzymani tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się, między innymi, handlem narkotykami i innymi przestępstwami kryminalnymi.
  Policjanci zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej, związanych ściśle ze środowiskiem pseudokibiców. Podejrzani są zamieszani w handel narkotykami na dużą skalę. Łącznie do obiegu wprowadzili 26,4 kg amfetaminy i 1,3 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 260 tysięcy złotych. Zatrzymania siedmiu mężczyzn, w wieku od 21 do 32 lat, przy wsparciu policyjnych antyterrorystów, nastąpiły w jednym czasie w Chorzowie i Świętochłowicach.
  Czterech sprawców decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych, a trzech z nich prokurator objął dozorem policyjnym. Za uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel narkotykami grozi im kara do 10 lat więzienia.

  Sprawa ta jest kontynuacją zatrzymania pseudokibiców podczas operacji Armagedon przeprowadzonej przez Komendę Miejską Policji w Chorzowie w 2010 roku.

  Do rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Chorzowa, a powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców, powołany został przez Komendanta Głównego Policji specjalny zespół, w skład którego weszli policjanci Centralnego Biura Śledczego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

  Policjanci w prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach śledztwie skoncentrowali się na rozpracowaniu środowiska pseudokibiców, pod kątem ich codziennej działalności przestępczej w ramach zorganizowanej grupy, mającej swoje korzenie w środowisku kibiców jednego z chorzowskich klubów piłkarskich.

  Do chwili obecnej zebrany został materiał dowodowy, który dotyczy nie tylko tzw. ustawek, ale przede wszystkim działalności przestępczej, mającej miejsce poza stadionami piłkarskimi. Zatrzymanym zarzuca się handel narkotykami i inne przestępstwa kryminalne. W sumie na rynek wprowadzili około 80 kg amfetaminy 0,5 kg kokainy, 1 kg haszyszu i 1,6 kg marihuany, osiągając zysk rzędu 600 tys. zł. Obecnie w areszcie śledczym przebywa 11 osób. W sprawie występuje już 25 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 109 zarzutów popełnienia przestępstw.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Maczeta city

   Kraków (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   No to PeeFka sie posypie.
   PDW

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :(

   OLEJ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 19

   SZKODA CHLOPAKÓW TRZYMAJCIE SIE

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama