Narty Szczyrku: Kolejka nieczynna z powodu wiatru, ale...

  Narty Szczyrku: Kolejka nieczynna z powodu wiatru, ale wyciągi działają

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Warunki narciarskie w Beskidach 2 stycznia bardzo dobre
  1/10
  przejdź do galerii

  Warunki narciarskie w Beskidach 2 stycznia bardzo dobre ©Dziennik Zachodni

  Narty w Szczyrku: Choć za oknem mrozu nie ma (w Szczyrku ok. +2 stopnie), w Beskidach panują dobre dobre warunki do jazdy na nartach. Szusować można od 8.00 nawet do 22.00. Ale uwaga - na szczyt Skrzycznego nie wyjedziemy - z powodu silnego wiatru kolej na Skrzyczne jest nieczynna.
  W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim w Szczyrku czynne są wyciągi nr VIII i VII (Golgota) w Solisku, wyciąg nr IX Juliany na Hali Pośredniej oraz wyciąg nr IV z Suchego do Hali Skrzyczeńskiej. W sumie zjeżdżać można po 3,5 km tras.

  - Zapraszamy w godzinach od 8:00 do 16:00, a na oświetlonych stokach w Solisku do 20:00 – informują przedstawiciele SzON.

  W Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku czynna jest trasa FIS (czarna) na odcinku od szczytu do „Grzebienia”, jak również przejazd trasą Kaskada (czerwona) do stacji Jaworzyna. Na trasie leży od 20 do 50 cm śniegu.
  Ale uwaga - z powodu silnego wiatru (podmuchy sięgają nawet 17 metrów na sekundę) górny odcinek kolei linowej na Skrzyczne jest nieczynny.

  Mglisty poranek przywitał narciarzy na Białym Krzyżu na Przełęczy Salmopolskiej, gdzie panują bardzo dobre warunki narciarskie.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  GDZIE SĄ NAJLEPSZE WARUNKI NARCIARSKIE W BESKIDACH? ZOBACZ TUTAJ


  Na narty śmiało można wybrać się do Wisły. W Ośrodku Soszów (czynny od 8.00 do 21.00) czynna jest trasa nr 1 i nr 5, na których jest 25-45 cm ubitego śniegu, oraz trasa nr 2, na której leży 25-35 cm białego puchu (wjazd na niebieską trasę nr 2 od strony trasy nr 1).

  W Nowej Osadzie (czynna od 8:00 do 22:00) czynna jest trasa nr 1, gdzie jest 60 cm śniegu i trasa nr 2, na której mamy 40 cm ubitego puchu. Jeżdżą także wyciągi talerzykowe Krasnal, Maluch i Beskid - tam na trasach jest 40 cm śniegu.

  Na narciarzy czeka również Cieńków (8:00-22:00), gdzie czynna jest kolej linowa, wyciąg talerzykowy, przenośnik taśmowy dla dzieci i karuzela rotondo. Można jeździć na trasach nr 1, 3 i na górnym odcinku trasy nr 4, gdzie pokrywa śniegu waha się między 20 a 50 cm. W dniach 2-5 stycznia od godz. 19:00 można skorzystać ze specjalnego karnetu „Noworoczna niespodzianka" w cenie 25 zł (obowiązuje 3 godziny).

  Bardzo dobre warunki narciarskie są także w Klepkach (na trasie przy kolei linowej i orczyku leży 40 cm śniegu), a także stacji Kiczera, Pasieki, Siglany, Partecznik i na Stożku, gdzie czynne są trasy niebieska i czerwona, na których leży ok. 30-50 cm śniegu. Działa też wyciąg talerzykowy na dolnej polanie.

  W Istebnej od 8.00 narciarze szusują już w ośrodku Zagroń (ok. 50 cm śniegu). Sporo narciarzy można zauważyć w ośrodku Złoty Groń w Istebnej - gdzie działa 6-osobowa kanapa, a na stoku leży ok. 40 cm śniegu.

  W Korbielowie w ośrodku Pilsko czynny jest wyciąg Kamienna - Solisko, gdzie warunki są dobre, a miejscami dostateczne. Trasy na Pilsku są nieczynne z powodu niewystarczającej pokrywy śniegu.


  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Tomasz Kozioł pokazał Katowice, jakich nie widzieliście [ZDJĘCIA]
  *Morderstwo w Katowicach na Tysiąclecia: Marta wołała o pomoc. Przed kim uciekał Dawid?
  * Szalony kierowca toyoty yaris z Będzina zajeżdża drogę i strzela! [FILM Z KAMERKI, ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama