Knurów: Sprawca napadu na jubilera zatrzymany

  Knurów: Sprawca napadu na jubilera zatrzymany

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Knurowscy policjanci zatrzymali sprawcę napadu na jubilera. Kryminalni wytypowali, namierzyli i zatrzymali sprawcę szeregu poważnych przestępstw, jakich dopuścił się w rejonie Knurowa, a w szczególności w Szczygłowicach. Policjanci zaskoczyli 23-latka w chwili, gdy wychodził z lokalu. Dzisiaj rozstrzygną się dalsze losy podejrzanego. Śledczy i prokurator wnioskują do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.
  29 grudnia w Knurowie doszło do napadu na jeden ze sklepów jubilerskich. Sprawca, grożąc sprzedawcy młotkiem, rozbił gablotki i skradł biżuterię, po czym zbiegł. Detektywi ustalili, że napastnikiem jest 23-letni knurowianin. W tej sprawie szybko zatrzymano pięciu podejrzanych, którzy pełnili role pomocników i paserów. Jednak organizator napadu skutecznie ukrywał się, aż do ubiegłego wtorku, kiedy został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego knurowskiego komisariatu.

  Śledczy zebrali dowody świadczące o tym, że 23-latek ma na swoim koncie również inne przestępstwa - ponad 20 kradzieży i włamań z różnych obiektów, przede wszystkim lokali handlowych, gastronomicznych, mieszkań i biur. Sprawa należy do rozwojowych. Podejrzanemu, który posiada bogatą przeszłość kryminalną oraz kilka wyroków w zawieszeniu, grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama