Przychodnie w Chorzowie: Większość ma podpisany kontrakt z...

  Przychodnie w Chorzowie: Większość ma podpisany kontrakt z NFZ [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Poradnia przy ul. Granicznej w Chorzowie
  1/13
  przejdź do galerii

  Poradnia przy ul. Granicznej w Chorzowie ©Kamila Rożnowska

  Tylko dwie na 25 przychodni w Chorzowie nie podpisały jeszcze kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjenci, którzy chcieli spotkać się dzisiaj ze swoim lekarzem byli zaskoczeni, że ich poradnia jest zamknięta. -Byłam w środę u lekarza. Mówili, że w piątek będzie czynne i będą przyjmować nagłe przypadki - mówiła nam chorzowianka.
  Do godziny 12 w Chorzowie ciągle jeszcze tylko dwie poradnie nie miały podpisanego nowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To poradnia znajdująca się przy ul. Trzynieckiej oraz przy ul. Granicznej. Na próżno było tam dzisiaj dzwonić, bo telefon milczał.

  Na drzwiach przychodni przy ul. Granicznej znajduje się informacja wyjaśniająca pacjentom dlaczego lekarze, zrzeszeni w tzw. Porozumieniu Zielonogórskim, nie podpiszą kontraktów z funduszem, w takim kształcie, w jakim zostało im przedstawione.

  NFZ Katowice uaktualnił wykaz czynnych przychodni i gabinetów lekarskich w woj. śląskim. Zobacz, gdzie możesz się leczyć za darmo i którzy lekarze przyjmują bez problemów.
  KLIKNIJ I ZOBACZ KONIECZNIE:
  NAJNOWSZA LISTA CZYNNYCH PRZYCHODNI W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM


  - Z powodu postawy Minerstwa Zdrowia, chcącego w celu propagandy wyborczej narzucić nierealne warunki dotyczące badań oraz leczenia chorych, nie zgodziliśmy się na ryzyko pracy, kosztem Waszego zdrowia - czytamy w nim.

  Dodatkowo pracujący w przychodni lekarze wydali oświadczenie, którego treść także została wywieszona na drzwiach. -Nie możemy dopuścić do pogorszenia się naszych usług kosztem Waszego zdrowia, a nawet życia. Dlatego jeśli nasze postulaty nie zostaną spełnione, w styczniu nie będziemy mogli leczyć Was na dotychczasowych zasadach - czytamy w tym oświadczeniu.

  Pod przychodnią spotkaliśmy Irenę Wrzeszcz, chorzowiankę, która chodzi do innego lekarza rodzinnego. Zapytaliśmy jednak co sądzi o tym, że wciąż wielu lekarzy nie podpisało kontraktów z NFZ, a przychodnie są dzisiaj zamknięte.

  - Lekarze powinni podpisać kontrakt z NFZ. Natomiast jeśli mają jakieś zastrzeżenie co do odpłatności przez fundusz, to powinni rozstrzygać to innym sposobem, a nie kosztem pacjentów - nie kryła oburzenia tą sytuacją chorzowianka. - Może nie jest tak źle w Chorzowie, ale nie podoba mi się to - dodawała.

  Drugą przychodnią, która dzisiaj była zamknięta dla swoich pacjentów jest poradnia, znajdująca się przy ul. Trzynieckiej. Od kilkudziesięciu lat Urszula Hanke, chorzowianka, przychodzi tam do lekarza rodzinnego.

  Dzisiaj przyszła do poradni, bo podczas środowej wizyty zapomniała o potrzebnej jej recepcie na jedno z lekarstw, które zażywa. Sądziła, że uda jej się to dzisiaj załatwić. -Nie wiedziałam, że przychodnie będzie dzisiaj zamknięta. Specjalnie dzisiaj tutaj przyjechałam. Byłam w środę u lekarza. Mówili, że w piątek będzie czynne i będą przyjmować nagłe przypadki - mówiła zaskoczona pacjentka.


  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Tomasz Kozioł pokazał Katowice, jakich nie widzieliście [ZDJĘCIA]
  *Morderstwo w Katowicach na Tysiąclecia: Marta wołała o pomoc. Przed kim uciekał Dawid?
  * Szalony kierowca toyoty yaris z Będzina zajeżdża drogę i strzela! [FILM Z KAMERKI, ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama