Ważne
  Daszewski: Oczywiście, że jest do bani

  Daszewski: Oczywiście, że jest do bani

  Adam Daszewski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kiedy spotyka się dwóch znajomych Amerykanów i pada nieuniknione pytanie w kwestii samopoczucia ogólnego i zadowolenia z życia, to okazuje się, że obydwaj są zachwyceni i bezgranicznie szczęśliwi. Zawsze. Choćby jeden właśnie wyszedł ze szpitala, a drugi pracę właśnie stracił.
  Adam Daszewski

  Adam Daszewski ©ARC Dziennik Zachodni

  Kiedy spotyka się dwóch Polaków i pada to tradycyjne, odwieczne pytanie, to okazuje się, że życie jest bez sensu i wszystko do d... Nawet jeżeli jeden wygrał w totka, a drugi awans dostał na szefa firmy. Kochamy zrzędzić? No jasne, że kochamy. I w ogóle zadowolenie jest passe.

  Wygląda na to, że zajmując coraz bardziej znaczącą pozycję w Unii, tą modą zaraziliśmy całą Europę. Europejczycy, są bowiem mniej zadowoleni z życia niż mieszkańcy Afryki!

  Polacy generalnie i tak nie wypadli najgorzej. Jakaś zmiana w skali ocen? Oby, bo zrzędzeniem i wiecznym szukaniem innych-winnych naprawdę bytu sobie nie poprawimy. Więc jeśli komuś zawsze pod górę, niech pomyśli, że mógł się urodzić w Afryce.


  Adam Daszewski
  redaktor wydawca  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Tomasz Kozioł pokazał Katowice, jakich nie widzieliście [ZDJĘCIA]
  *Morderstwo w Katowicach na Tysiąclecia: Marta wołała o pomoc. Przed kim uciekał Dawid?
  * Szalony kierowca toyoty yaris z Będzina zajeżdża drogę i strzela! [FILM Z KAMERKI, ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to tak niestety nie jest

   patriot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Amerykańce (podobnie jak Francuzi) rzeczywiście pozdrawiają się zawsze optymistycznie. Bo to nie ma być wymiana informacji a tylko zagadnięcie. Poza tym, oni mają prawie zawsze podstawy do tego,...rozwiń całość

   Amerykańce (podobnie jak Francuzi) rzeczywiście pozdrawiają się zawsze optymistycznie. Bo to nie ma być wymiana informacji a tylko zagadnięcie. Poza tym, oni mają prawie zawsze podstawy do tego, coby być w dobrych nastrojach.
   W Polsce wygląda to normalnie całkiem inaczej. Jakby porównać teraźniejszą sytuację Polaków do reszty tzw. cywilizowanego świata, to Polacy i tak są niepoprawialnymi optymistami.
   Ale nie wystarczy urodzić się optymistą żeby całe życie być z każdego gó... zadowolonym. Bo wtedy wszystko się automatycznie minimalizuje: płaca, kiełbasa, program telewizyjny, mózg, perspektywy...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na szczęście tak jest

   Adam.Daszewski

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Po pierwsze u nas to też jest tylko zagadnięcie, ale obrazujące stan naszych umysłów w porównaniu do np. amerykańskich. Po drugie - proszę się nie gniewać - od razu widać, że i Pan jest ogarnięty...rozwiń całość

   Po pierwsze u nas to też jest tylko zagadnięcie, ale obrazujące stan naszych umysłów w porównaniu do np. amerykańskich. Po drugie - proszę się nie gniewać - od razu widać, że i Pan jest ogarnięty czarnowidztwem, bo Polska przeżyła bodaj najlepsze ćwierćwiecze w swej historii i nie mamy powodów narzekać na sytuację. Po trzecie optymista to oczywiście nie jest człowiek, któremu się wszystko podoba, tylko ten, który stawia sobie zadania i WIERZY, że je zrealizuje. Z reguły osiąga sukces, ponieważ to przekonanie bardzo pomaga. Natomiast zawiść, kompleksy i pretensje do świata kończą się tym, że wszystko człowiekowi karleje, czyli to dotyka raczej pesymistów... Życzę, żeby Panu rosło zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   a co mówi dwóch Polaków

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   z chicagowskiego Jackowa?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama