Młodzi fryzjerzy pokazali w Sosnowcu fantazyjne uczesania

  Młodzi fryzjerzy pokazali w Sosnowcu fantazyjne uczesania

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Maria Antonina, Egipcjanka czy Greczynka z czasów starożytnych były m.in. inspiracją dla pokazu przyszłych mistrzów grzebienia z całego województwa. Młodzi fryzjerzy przyjechali do sosnowieckiego Zespołu Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru z Tarnowskich Gór, Rybnika, Żor, Jaworzna, Tychów, Będzina i oczywiście z Sosnowca.
  Annę Pochel ustylizowano na Marię Antoninę

  Annę Pochel ustylizowano na Marię Antoninę ©fot. Mikołaj Suchan

  Pokaz połączony z siódmą edycją konkursu Młody Mistrz Fryzjerstwa. Fantazyjne fryzury modelek miały nawet kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Uzupełniały je pawie pióra, perły, a nawet model statku.
  - Na pewno nie poszłabym w tej fryzurze na imprezę domową, ale na karnawałową jak najbardziej. Czuję się naprawdę niecodziennie - mówiła Anna Pochel uczesana w kok w stylu rokoko z... żaglowcem na górze.
  - Konkurs był podzielony na dwa etapy - mówi Ewa Jachym, nauczycielka ZSPiSU. - W pierwszym uczestnicy wyciskali fantazyjne fale na perukach. W drugim etapie czesali żywe modelki stylizując ich fryzury na minione epoki historyczne, przede wszystkim barok, renesans, a także starożytność - dodaje.
  Pierwsze miejsce w konkursie na i zdobyła Paulina Twardawa i Joanna Garbacz, drugie Agata Noszczyk, a trzecie Dorota Gosztyła.

  Historia historią, a w tym roku dobrze mieć dużo falowanych włosów

  Sławomir Kublin, mistrz fryzjerstwa i juror
  W tym sezonie passe zdecydowanie jest mieszanie jasnych i ciemnych pasemek. Wiem, że wiele pań ma do tego słabość, ale naprawdę nie jest to już modne. W dodatku trudno je odtworzyć. Jeśli chodzi o trwający karnawał, polecamy upinanie włosów, ale tylko częściowe. Na przykład zawinięcie włosów przy samej twarzy w delikatne rulony. Ta stylizacja przypomina nieco lata 20. i 30. I to również najnowszy, najmodniejszy trend na wiosnę. Delikatnie zakręcone loki i fale. W każdej sytuacji. Jednak w nowoczesnej aranżacji. Nie ma więc obawy, że tak uczesana pani będzie się czuła staroświecko.

  Zobacz zdjęcia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo