Operacja musi się odbyć prędko, bo Filip szybko rośnie

  Operacja musi się odbyć prędko, bo Filip szybko rośnie

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prawie 2-letni Filip Gliniecki czeka na pomoc naszych Czytelników

  Prawie 2-letni Filip Gliniecki czeka na pomoc naszych Czytelników ©fot. materiały prasowe

  O małym Filipie Glinieckim z Jaworzna słyszało wielu z nas: że ciężko choruje od urodzenia, choć nie ma jeszcze 2 lat (ur. 20.04.2009), że musi przejść skomplikowaną i drogą operację serca, że dwie operacje już miał, a teraz rodzice gorączkowo szukają finansowego wsparcia ludzi dobrej woli, bo kolejna musi się odbyć w niemieckiej klinice.
  Prawie 2-letni Filip Gliniecki czeka na pomoc naszych Czytelników

  Prawie 2-letni Filip Gliniecki czeka na pomoc naszych Czytelników ©fot. materiały prasowe

  Chłopczyk cierpi na poważną, wrodzoną wadę serca, którą niestety trudno jest wyleczyć. W połowie tego roku czeka go trzecia tzw. operacja Fontana. Aby w ogóle doszła do skutku i by uratować życie syna, rodzice Filipa - wraz z Fundacją Cor Infantis - muszą uzbierać 20 100 euro.

  - To około 100 tys. złotych, czyli ogromna kwota, którą zbieramy od listopada 2010 roku - mówi Aleksandra Gliniecka, mama małego Filipka. Później syna czeka rehabilitacja, na którą też trzeba sporo pieniędzy - dodaje. Na razie udało się im uzbierać ponad 59 tys. zł. Są optymistami i wierzą, że do operacji będą mieli całą kwotę.

  - Wyniki kontrolne po ostatniej operacji są jednak optymistyczne. Aż lekarz Filipka dziwił się, że dziecko z taką wadą serca, może być w tak dobrej kondycji - mówi z nadzieją mama chłopca. Bo mimo choroby Filip jest radosnym dzieckiem. Jak mówią rodzicie, wszędzie go pełno, jest bardzo ruchliwy, uwielbia bawić się klockami i samochodzikami. Razem z mamą przeglądają książeczki z kolorowymi obrazkami. Czasem ogląda telewizję i ulubione programy, m.in. "Jaka to melodia" i "Klub Myszki Miki". Ostatnio został wielbicielem Kubusia Puchatka. A gdy słyszy muzykę, od razu zaczyna tańczyć.

  - Zauważyliśmy, że podczas zabawy, gdy się rusza, chodzi, biega, od czasu do czasu zatrzymuje się, siada i przez parę chwil odpoczywa. Tak, jakby czuł, że ma chore serduszko i musi dać mu wytchnienie, bo inaczej mogłoby mu się coś złego przydarzyć. Dzieci z wadami serca są niezwykle rezolutne i wiele potrafią wyczuć - mówi pani Aleksandra.

  Rodzice chorego dziecka wiedzą, że operacja musi być przeprowadzona jak najszybciej, bo Filip rośnie. Pozyskują sponsorów w całej Polsce, uczestniczą w różnych akcjach.

  - W tym tygodniu dzwoniła do nas pewna jaworznianka, która pytała o numer KRS, bo chce przeznaczyć 1 procent swojego podatku na rzecz naszego synka. Ten KRS to numer 0000290273 z dopiskiem Filip Gliniecki - mówi tata, Bartłomiej Gliniecki. - Działa też specjalna strona internetowa poświęcona synowi - dodaje ojciec chłopca.

  Oto ona: www.sercefilipka.jawnet.pl

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   naciąganie ludzi

   Mam dziecko po Fontanie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 70

   W Polsce operuje się operacje Fontana z najlepszymi wynikami w Europie!!! Okłamywanie ludzi, ze operacja musi być wykonana w Niemczech to przestępstwo! To wstrętne wyłudzanie pieniędzy. W Krakowie...rozwiń całość

   W Polsce operuje się operacje Fontana z najlepszymi wynikami w Europie!!! Okłamywanie ludzi, ze operacja musi być wykonana w Niemczech to przestępstwo! To wstrętne wyłudzanie pieniędzy. W Krakowie miałam operowanego syna w zeszłym roku w październiku. Dobrze przeszedł operacje jak cała piątka dzieci operowana w tym czasie na Fontane- wszystkie wyszły do domu. Wiem, że podobnie operują w Łodzi, Warszawie, Katowicach, Zabrzu. Kardiolodzy mówili, że to jedna z prostszych operacji wykonywanych w Krakowie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kłamstwo!

   syl333 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 33

   jak można okłamywać ludzi i żerować na ich niewiedzy? nie mam nic do tego, że zbieracie na operację za granicą ale nie kłamcie, bo w Polsce z powodzeniem operuje się dzieci metodą Fontana i to od...rozwiń całość

   jak można okłamywać ludzi i żerować na ich niewiedzy? nie mam nic do tego, że zbieracie na operację za granicą ale nie kłamcie, bo w Polsce z powodzeniem operuje się dzieci metodą Fontana i to od wielu lat. Mojej przyjaciółki dziecko miało operację Fontana w Polsce.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie okłamujcie ludzi!

   Hela (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 19

   To kłamstwo, że w Polsce nie wykonuje się takich operacji!!! Moje dziecko z pojedynczą komorą było operowane (3 etapy) z powodzeniem w Polsce. Z tego co wiem Monachium wybiera sobie chętnie te...rozwiń całość

   To kłamstwo, że w Polsce nie wykonuje się takich operacji!!! Moje dziecko z pojedynczą komorą było operowane (3 etapy) z powodzeniem w Polsce. Z tego co wiem Monachium wybiera sobie chętnie te dzieci u których nie było żadnych komplikacji, które nie stwarzają zagrożenia powikłań po operacji Fontana. Można zbierać pieniądze na operacje gdziekolwiek ale nie wolno kłamać że w Polsce nie wykonuje się takich operacji bo wykonuje się je na co dzień!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   operacja fontana

   Elka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   To co napisała Hela to prawda,bo mojej bratanicy córeczka własnie jutro ma tą opearację w W-wie.Nie musi być ona wykonywana za granicą.Mamy wspaniałych profesorów w Centrum Z.D.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kompletna bzdura!!!

   Stan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 17

   Operacja Fantana jest najprostszą operacją spośród 3 operacji jakie wykonuje się w HLHS. Dlatego prywatna klinika tak chętnie się jej podejmuje - chcą zebrać śmietanke!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama