Rekordowy City Trail na Giszowcu w Katowicach [ZDJĘCIA,...

  Rekordowy City Trail na Giszowcu w Katowicach [ZDJĘCIA, WYNIKI]

  Zdjęcia Arkadiusz Gola

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  City Trail Katowice Giszowiec 4.1.2015
  1/48
  przejdź do galerii

  City Trail Katowice Giszowiec 4.1.2015 ©Arkadiusz Gola

  Tym razem w zimowej scenerii rozegrano kolejną edycję biegów City Trail na katowickim Giszowcu. Zobaczcie zdjęcia
  W niedzielnych zawodach nad stawami Janina i Barbara wzięło udział 537 osób. To najlepszy jak dotąd wynik frekwencyjny imprezy.

  Zwycięzcą został Piotr Pałka (16:37). Wśród kobiet najszybciej 5-kilometrową trasę pokonała Agata Długosz (19:36). Zarówno Piotr, jak i Agata startowali w cyklu po raz pierwszy, ale wielu zawodników biegających w niedzielnej imprezie zna ją doskonale. – Brałam udział we wszystkich zawodach CITY TRAIL tej edycji.
  Bardzo mi zależy na tym, by ukończyć 4 biegi i zostać sklasyfikowaną – mówiła na mecie Agnieszka Szatniewska, która wspólnie z mężem upodobała sobie różne śląskie zawody cykliczne. - Biegamy dwa razy w tygodniu ze znajomymi, a w weekendy startujemy. W styczniu tak się złożyło, że w każdy weekend czeka nas bieg. Zazwyczaj startujemy w okolicy Katowic, ale w planach na najbliższy rok mamy 3-dniowy wyjazd na Festiwal Biegowy w Krynicy – dodaje biegaczka.

  Grand Prix CITY TRAIL to również rywalizacja najmłodszych czyli zawody CITY TRAIL Junior, które odbywają się na dystansach od 300 m do 3 km. W niedzielnych biegach wystartowało około 100 młodych sportowców.

  Cykl Grand Prix CITY TRAIL składa się z sześciu biegów. W trwającej edycji, w Katowicach odbędą się jeszcze trzy imprezy. Najbliższa 1 lutego.

  Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Katowicka edycja zawodów odbywa się we współpracy z Miastem Katowice. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dzieci i młodzieży odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Tomasz Kozioł pokazał Katowice, jakich nie widzieliście [ZDJĘCIA]
  *Morderstwo w Katowicach na Tysiąclecia: Marta wołała o pomoc. Przed kim uciekał Dawid?
  * Szalony kierowca toyoty yaris z Będzina zajeżdża drogę i strzela! [FILM Z KAMERKI, ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo