Tramwaje linii 15 nie wykoleją się na wyremontowanych torach

  Tramwaje linii 15 nie wykoleją się na wyremontowanych torach

  P. Sobierajski, T. Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tramwaje linii 15 nie wykoleją się na wyremontowanych torach
  1/2
  przejdź do galerii
  W Sosnowcu Tramwaje Śląskie inwestują w linię nr 15, którą przedłużą do Zagórza. W Dąbrowie Górniczej muszą czekać na zmiany do 2018 r.
  3 pętle, 17 przystanków i prawie 20 kilometrów pojedynczego toru - to właśnie dąbrowska linia tramwajowa. W odróżnieniu od sąsiedniego Sosnowca, gdzie inwestycje Tramwajów Śląskich w modernizację torowisk idą pełną parą, w Dąbrowie Górniczej spora część torów pamięta jeszcze czasy Edwarda Gierka.

  Jest źle, ma się polepszyć, ale dopiero w 2018 roku  To właśnie w drugiej połowie lat 70.
  powstawała linia do największej w Polsce Huty Katowice. Efekt braku remontów jest taki, że krzywe tory, szczególnie w dzielnicy Gołonóg, dają się dziś mocno we znaki i motorniczym, i pasażerom. A ostatnio tramwaj po prostu wypadł na tym odcinku z szyn. Miało to miejsce 26 grudnia ubiegłego roku, kiedy to właśnie w Gołonogu, blisko przystanku na Manhattanie, wykoleił się wagon linii 22. To nie pierwsze takie zdarzenie w tym mieście, tak więc najwyższy już czas na generalny remont i przebudowę całej infrastruktury. Dotychczas nie było tego w planach Tramwajów Śląskich, ale w najbliższych latach ma się wszystko zmienić na lepsze i tramwaje linii 21,22 i 28 pojadą po zmodernizowanym torowisku.

  - Obecnie, na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie S.A. opracowywana jest dokumentacja projektowa modernizacji torowiska tramwajowego w naszym mieście. Obejmie kilka odcinków: w ulicy Królowej Jadwigi, od Pałacu Kultury Zagłębia do skrzyżowania z aleją Róż, w ciągu ul. Sobieskiego, od ul. Chopina do ul. Paryskiej oraz w ul. Piłsudskiego - Kasprzaka, na odcinku od ul. Granicznej do skrzyżowania ul. Kasprzaka z ulicą Zaplecze - wylicza Krzysztof Serafiński z Wydziału Komunikacji i Drogownictwa UM w Dąbrowie Górniczej.

  - Inwestor zakłada współfinansowanie inwestycji z funduszy europejskich. W tym roku zostanie wykonane studium wykonalności tej inwestycji - dodaje.

  Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to lata 2016/2017, a ich zakończenie przewidywane jest w 2018 roku. Przy okazji remontu nawierzchni ul. Piłsudskiego w tym roku przebudowane zostaną też przejazdy przez torowiska w rejonie ul. Morcinka oraz ul. Kasprzaka i Wiśniowej.

  W Sosnowcu prace się kończą, są i nowe plany  Po Sosnowcu od końca października 2014 na linii nr 15 kursują już nowoczesne niskopodłogowe tramwaje. To jednak nie koniec planowanych remontów torowisk. Gruntowna modernizacja przydałaby się trasom na Niwkę, Milowice czy do Kazimierza Górniczego, gdzie wciąż zdarzają się wykolejenia (jak to na zdjęciu), ale póki co prace będą się toczyć głównie w centrum miasta.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i znów....

   Znow CENZURA? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ..znikające komentarze...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !!!!

   TO SKANDAL!TO JEST CHORE! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   DLACZEGO 5-KI SIE SPÓŹNIAJĄ NOTORYCZNIE?! DLACZEGO DOJAZDY Z SZOMBIEREK DO KATOWIC TO OSTATNIO....KOSZMAR??!! Dlaczego jakiś MATOŁ W KZKGOP KAŻE LUDZIOM DO PRACY DOJEŻDŻAĆ WG ROZKLADU JAK NA...rozwiń całość

   DLACZEGO 5-KI SIE SPÓŹNIAJĄ NOTORYCZNIE?! DLACZEGO DOJAZDY Z SZOMBIEREK DO KATOWIC TO OSTATNIO....KOSZMAR??!! Dlaczego jakiś MATOŁ W KZKGOP KAŻE LUDZIOM DO PRACY DOJEŻDŻAĆ WG ROZKLADU JAK NA SOBOTY?! Co nas obchodzi,ze młodzież ma wolne od nauki?! MY NIE MOŻEMY SIĘ SPÓŹNIAĆ DO PRACY Z TEGO POWODU! W zeszłym tygodniu....na 4 dni robocze 3 SPÓŹNIENIA DO PRACY PRZEZ....T.ŚL. i DURNY ROZKŁAD KZK-GOP!!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   2-go stycznia...

   Dajcie im kolejną podwyżkę,bo mają za mało! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ...tramwaj WIDMO ...nr 57 (!) NIE MA TAKIEGO W OGÓLE W CAŁYM ROZKLADZIE...rozkraczył się przy Wesolym Miasteczku i zatrzymał wszystkie tramwaje,wiozące ludzi do pracy! KTO ZA TO ODPOWIADA???!!!...rozwiń całość

   ...tramwaj WIDMO ...nr 57 (!) NIE MA TAKIEGO W OGÓLE W CAŁYM ROZKLADZIE...rozkraczył się przy Wesolym Miasteczku i zatrzymał wszystkie tramwaje,wiozące ludzi do pracy! KTO ZA TO ODPOWIADA???!!! Mamy się ciągle spóźniać przez ten B U R D E L??!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama