Abp Depo poświęcił ołtarze w kościele w Dankowie [ZDJĘCIA]

  Abp Depo poświęcił ołtarze w kościele w Dankowie [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Abp. Depo poświęcił ołtarze w kościele w Dankowie
  1/16
  przejdź do galerii

  Abp. Depo poświęcił ołtarze w kościele w Dankowie ©UG Lipie

  Arcybiskup Wacław Depo dokonał poświęcenia bocznych ołtarzy w kościele parafialnym w Dankowie. Akt ten stanowił symboliczne zakończenie trwających od kilku miesięcy prac nad ich renowacją.
  To już kolejne tego typu przedsięwzięcie, dokonane w ostatnim czasie przez proboszcza parafii Danków, ks. kanonika Henryka Duszę. W marcu 2014 r. poświęcono wspaniale zrekonstruowany ołtarz główny.

  Prace restauratorskie w zabytkowych obiektach sakralnych, do których zalicza się, pamiętająca jeszcze czasy potopu szwedzkiego dankowska świątynia, są niezwykle kosztowne. Nic więc dziwnego, że w słowie skierowanym do metropolity częstochowskiego, ks.
  proboszcz z dumą mówił przede wszystkim o swoich parafianach, którzy wykazali się wielkim sercem i ogromną ofiarnością, wspierając materialnie i duchowo swego duszpasterza w dążeniu do przywrócenia prastarej dankowskiej świątyni blasku i świetności z czasów jej możnego fundatora, legendarnego kasztelana, Stanisława Warszyckiego.

  Przemawiając w imieniu mieszkańców, wójt gminy Lipie, Bożena Wieloch podkreśliła, że dokonanie tak znaczących dla parafii przedsięwzięć nie byłoby możliwe bez ogromnego talentu, pracowitości i zaangażowania kustosza Sanktuarium Matki Bożej Dankowskiej, księdza kanonika Henryka Duszy. Stwierdziła również, że jako gospodarz gminy bardzo sobie ceni współpracę z księdzem proboszczem przy organizacji uroczystości patriotyczno – religijnych, pielęgnujących pamięć o historii oraz kultywujących lokalne tradycje.

  Ks. arcybiskup Wacław Depo podczas homilii zwrócił uwagę licznie zgromadzonych wiernych oraz przedstawicieli duchowieństwa dekanatu krzepickiego na fakt, że poświęcenie ołtarzy dokonuje się w niedzielę Świętej Rodziny, która mimo upływu dwóch tysiącleci, powinna być wzorem dla wszystkich naszych rodzin. Bo to właśnie rodziny są symbolicznymi ołtarzami, przez które najpełniej uwidacznia się miłość do Boga i drugiego człowieka.

  Mszę świętą uświetnili swoją obecnością druhowie strażacy z OSP w Szyszkowie i OSP Rębielicach Szlacheckich, a o wyjątkowo uroczystą oprawę muzyczną zadbał chór, działający przy GOK w Lipiu, pod kierunkiem pana Rafała Krawczyka.

  UG Lipie


  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Tomasz Kozioł pokazał Katowice, jakich nie widzieliście [ZDJĘCIA]
  *Morderstwo w Katowicach na Tysiąclecia: Marta wołała o pomoc. Przed kim uciekał Dawid?
  * Szalony kierowca toyoty yaris z Będzina zajeżdża drogę i strzela! [FILM Z KAMERKI, ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ocena

   Wierny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ten abp Depo to juź nie to samo :/ myślałem źe będzie ok ale jednak abp Nowak poprzednik to jest św człowiek. Abp Depo baaaardzo oficjalny :/


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niewierny

   a co (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   ty myślałeś przecież oni żyją w innym świecie tamten był miętkim robiony to wstawili takiego co będzie wiedział jak łupić ten kraj za sprawą sługo-chodzkiej i olikwacha pi.rdolony, mam nadzieję że...rozwiń całość

   ty myślałeś przecież oni żyją w innym świecie tamten był miętkim robiony to wstawili takiego co będzie wiedział jak łupić ten kraj za sprawą sługo-chodzkiej i olikwacha pi.rdolony, mam nadzieję że kiedyś się udławią na stosie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama