Serie A: Juventus zremisował z Interem i utrzymał...

Serie A: Juventus zremisował z Interem i utrzymał prowadzenie. Debiut Podolskiego

TB (AIP)

Polska

Polska

Były piłkarz Arsenalu klubowe barwy zmienił w weekend. W Turynie na boisku wszedł w 54. minucie, gdy zastąpił Zdravko Kuzmanovicia. Wprowadzenie ofensywnego gracza w miejsce defensywnego pomocnika przyniosło skutek dziesięć minut później. Wprawdzie Podolski bramki nie zdobył, ale zrobił to Mauro Icardi, który wykorzystał prostopadłe podanie od Freddy'ego Guarina.

Po bramce dla Interu, Juventus podkręcił tempo gry. Po pierwszej połowie, w której już w czwartej minucie objął prowadzenie po golu strzelonym przez Carlosa Teveza, oddał inicjatywę gościom. Mimo ataków niemal całą drużyną, nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.
    W 86. minucie Mateo Kovacić dostał czerwoną kartkę. Pomocnik Interu brutalnie faulował rywala.

Mimo remisu, Juventus wciąż jest liderem Serie A. Ma punkt przewagi na Romą, która wygrała w tej kolejce z Udinese 1:0. Inter natomiast jest 11. Kolejna seria gier w weekend.