Targi turystyczne w Sosnowcu - mniejsze zainteresowanie...

  Targi turystyczne w Sosnowcu - mniejsze zainteresowanie Egiptem i Tunezją

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  18.02. Sosnowiec (PAP) - Mniejsze zainteresowanie wyjazdami turystycznymi do dotkniętych kryzysami politycznymi Egiptu i Tunezji obserwują wystawcy podczas rozpoczętych w piątek IV Międzynarodowych Targów Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku Intourex w Sosnowcu (Śląskie).
  - Kiedyś Egipt to był jeden z najpopularniejszych kierunków, teraz pyta o niego najwyżej kilka osób - podkreślają wystawcy. Jak poinformowała menadżer targów Lucyna Labocha, kierunki wakacyjnych wyjazdów, jakie cieszą się obecnie największym zainteresowaniem to: Turcja, Grecja, Wyspy Kanaryjskie, a także Bułgaria, Włochy i Chorwacja.

  W sobotę Polska Izba Turystyki planuje na targach otwarte spotkanie, skierowane do wszystkich, którzy już zaplanowali wakacje w Egipcie. Jego efektem ma być zestaw porad dla wyjeżdżających, których przestrzeganie zapewni bezpieczny wypoczynek.

  Na sosnowieckich targach prezentuje się ok. 100 wystawców: najwięksi touroperatorzy, biura podróży, hotele, ośrodki wczasowe, ośrodki odnowy biologicznej i parki rozrywki. Promują się także regiony i kraje. Targom towarzyszą m.in.: festiwal filmów reklamowych o regionach i ich atrakcjach turystycznych, prezentacje znanych podróżników, kuchni śródziemnomorskiej oraz atrakcje dla dzieci.

  Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zainaugurowało na targach Rok Turystyki Rodzinnej. To projekt wspierający różne formy aktywności, w których może uczestniczyć cała rodzina. PTTK utworzyło stronę internetową www.rodzina.pttk.pl, na której będzie zamieszczać wszystkie informacje związane z przedsięwzięciami realizowanymi centralnie, jak i przez lokalne oddziały, koła i kluby PTTK w ramach nowego projektu.

  Jedną z propozycji jest cykl "Rodzina na turystycznym szlaku", prezentujący ciekawe formy spędzania wolnego czasu, dla którego ustanowiono specjalne odznaki turystyczne dla całych rodzin oraz opracowano poradnik z informacjami przydatnymi przed wyruszeniem na rodzinną wyprawę.

  Przy współudziale Oddziałów PTTK powstaje Ogólnopolski Kalendarz Turystyczny Imprez Rodzinnych z wyszukiwarką, aby rodziny mogły znaleźć przedsięwzięcia realizowane dla rodzin, odpowiednie do ich możliwości.

  Targi Intourex potrwają do niedzieli. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama