Zachwycające Jasełka w Krzepicach. Zobaczcie ZDJĘCIA!

  Zachwycające Jasełka w Krzepicach. Zobaczcie ZDJĘCIA!

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zachwycające Jasełka w Krzepicach.
  1/136
  przejdź do galerii

  Zachwycające Jasełka w Krzepicach. ©Krzepicka Scena Teatralna "SOTIE"

  Na deskach krzepickiego GOK-u zaprezentowano spektakl „JASEŁKA”, w którym wystąpiła 30 osobowa grupa artystów Krzepickiej Sceny Teatralnej „SOTIE”. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia!
  „Jasełka” to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. To „biblijna historia”, której teatralne początki sięgają średniowiecza, czasów św. Franciszka z Asyżu. On to w jednej z grot w Greccio wyczarował świat betlejemskiego cudu, który tak silnie porusza ludzką wyobraźnię, uczucia i wiarę.

  Opracowaniem scenariusza, muzyki, doborem kolęd i pastorałek, projektem scenografii, kostiumów teatralnych, a przede wszystkim reżyserią krzepickiego spektaklu zajęła się Instruktor grupy teatralnej Beata Górska- Cieślińska. Wspaniałą scenografię wykonała Justyna Wręczycka. Natomiast o stronę dźwiękową i oświetleniową zadbał Mateusz Korzekwa. Prace nad spektaklem trwały 3 miesiące.

  Obok przedstawienia ewangelicznych scen związanych z narodzeniem Jezusa, w spektaklu zawarte były szczere emocje i uczucia, pełne zaangażowanie aktorów w różnym wieku. Na pochwałę zasługują wszyscy aktorzy: grający, tańczący i śpiewający.

  Na przedstawieniu oprócz całych rodzin z dziećmi z Krzepic i całego powiatu nie zabrakło burmistrza Krzepic Krystiana Kotyni, proboszcza parafii św. Jakuba ks. Szymona Szymocha, Radnych Miasta i Gminy Krzepice, sponsorów i przyjaciół. Sala była wypełniona jak zwykle po brzegi. Po raz pierwszy sprzedawane były „bilety- cegiełki” w cenie 5 zł. Ten pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony przybyłych gości, o czym świadczy „pełna szkatuła pieniędzy”!

  Skąd fundusze na spektakl?


  Budżet GOKu stanowił około 20% całości poniesionych nakładów. W tych 20% mieści się zaledwie zakup kilku strojów, części rekwizytów oraz nie wszystkich materiałów do zbudowania scenografii. Resztę grupa zawdzięcza licznym sponsorom, Instruktorce grupy i Grzegorzowi Cieślińskiemu, którzy udostępnili i zakupili z własnych środków znaczną część strojów, materiałów i rekwizytów. W pomoc materialną przy tworzeniu spektaklu zaangażowani również byli członkowie Krzepickiej Sceny Teatralnej „SOTIE” wraz z rodzinami.

  - Członkowie grupy teatralnej Joanna Pilśniak oraz Angelika Kaczmarek okazali się również pomocni przy tworzeniu spektaklu. Jest to nasz siódmy spektakl, ale pierwszy raz zabrakło w GOKu kogoś, kto by czuwał nad całością tego przedsięwzięcia i wspierał nas od początku do końca. Dla zastępcy dyrektora jesteśmy tylko jedną z sekcji GOKu „zwykłymi amatorami”. - zauważają twórcy spektaklu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama