Wybuch gazu na Orzegowskiej. Bytomska policja już bada...

  Wybuch gazu na Orzegowskiej. Bytomska policja już bada przyczyny

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Podczas prowadzonych prac przez instalatorów sieci gazowej w budynku mieszkalnym przy ul. Orzegowskiej doszło do eksplozji gazu. W wyniku zdarzenia poparzony został jeden z robotników, a z budynku ewakuowano 26 osób.
  W piątek około 8.30 doszło do wybuchu gazu w piwnicy budynku przy ul. Orzegowskiej. Skierowani na miejsce policjanci z patrolu komisariatu w Bytomiu - Szombierkach ewakuowali mieszkańców zajmujących lokale na parterze bloku. Pozostałych lokatorów z zadymionej klatki schodowej i mieszkań wyprowadzili strażacy. W sumie ewakuowano 26 osób.

  W wyniku zapalenia się gazu ranny został 33-letni instalator, który w chwili wybuchu prawdopodobnie naprawiał instalację gazową. Pomocy udzielono również dwójce mieszkańców, którzy mieli lekkie objawy zatrucia dymem. Służby miejskie podstawiły specjalny autobus, w którym schronienie znalazły osoby ewakuowane. Około 11.30 zagrożenie związane z palącym się gazem z uszkodzonej instalacji zostało zneutralizowane, a mieszkańcy rozpoczęli powrót do swoich domów.

  Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny uszkodzenia sieci gazowej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama