Siatkarki z Dąbrowy powtrzymały liderki i mistrzynie Polski! [ZDJĘCIA]

zdjęcia Maciej Gapiński
Siatkarki z Dąbrowy Górniczej wzniosły się na wyżyny swych możliwości i pokonały Chemika Police Maciej Gapiński
Siatkarki Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wygrały u siebie z Chemikiem Police 3:2. Cenne wyjazdowe zwycięstwo przywieźli z Kielc siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała. Zobaczcie zdjęcia.

Przed meczem w Dąbrowie Górniczej Chemik Police miał na koncie 14 ligowych zwycięstw. Mistrz Polski pierwszego pogromcę znalazł w ekipie MKS-u! Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Dominikę Sobolską, która przed sezonem trafiła do dąbrowskiej drużyny z Chemika.

- Zagraliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, pokonaliśmy najlepszą polską drużynę. Jestem dzięki temu bardzo szczęśliwy - nie krył radości trener dąbrowianek Juan Manuel Serramalera, cytowany przez klubową stronę. - Byłbym nie fair, gdybym wyróżnił w tym miejscu tylko jedną z zawodniczek. One wszystkie naprawdę zrobiły świetną robotę. Także, komplementy dla mojej drużyny. Dziewczyny trzymały się mocno, walczyły z całych sił o każdą piłkę.

W ekstraklasie siatkarzy cenne zwycięstwo 3:1 z Kielc przywiózł BBTS. Ostatni set, wygrany przez drużynę Piotra Gruszki 39:31 trwał 51 minut!