Strajk na Śląsku: Prezydenci śląskich miast protestują...

  Strajk na Śląsku: Prezydenci śląskich miast protestują przeciwko zamykaniu kopalń

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  ©Maciej Gapinski

  Strajk na Śląsku: - Nie zgadzamy się na likwidację naszych kopalń. Domagamy się opracowania programu naprawczego całej branży, a nie jednej spółki – mówili dziś zgodnie prezydenci Bytomia, Gliwic, Rudy Śląskiej i Zabrza. Swoje stanowisko przedstawili podczas spotkania z Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjno-Strajkowym. Swoje słowa prezydenci powtórzą podczas popołudniowego spotkania z premier Ewą Kopacz.

  ©Maciej Gapinski

  Strajk na Śląsku:
  Podczas spotkania z Komitetem prezydenci miast nie kryli swojego oburzenia sposobem w jaki rząd przyjął „Plan naprawczy dla Kompanii Węglowej SA”. Podkreślili, że powstawał on bez udziału strony samorządowej. – Ostatecznie to my będziemy musieli ten bałagan posprzątać – mówiła podczas spotkania prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.
  – Naszym zdaniem program jest opracowany zbyt pośpiesznie. Musimy zrobić krok do tyłu. Każda z naszych kopalń ma przygotowany dobry program naprawczy, warto je rozpatrzyć – dodała prezydent Zabrza.

  - Skutki likwidacji kopalni „Pokój” w Rudzie Śląskiej będą ogromne. Dlatego nie zgadzam się na likwidację tej kopalni – podkreślała prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic. – Znamy doskonale nasze miasta i wiemy, jakie konsekwencje może wywołać likwidacja naszych największych zakładów – dodała. W podobnym tonie wypowiadali się prezydent Bytomia Damian Bartyla oraz burmistrz Brzeszcz Cecylia Ślusarczyk.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  STRAJK NA ŚLĄSKU RELACJA NA ŻYWO + WIDEO + ZDJĘCIA
  Prezydenci czterech śląskich miast nie mają wątpliwości, że sytuacja całej branży górniczej jest zła, że konieczne są działania naprawcze. Jednak sposób, w jaki rząd zamierza je wdrażać jest dla strony samorządowej nie do przyjęcia. – Nie da się przygotować dobrego programu restrukturyzacji branży w 2 miesiące – przekonywała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.  Na likwidację czterech kopalń nie zgadzają się również związki zawodowe działające w Kompanii Węglowej. – Pomysł ich zamknięcia jest kuriozalny – podkreślał podczas spotkania z samorządowcami Dominik Kolorz, szef Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. Jego zdaniem kłopoty branży rozpoczęły się wtedy, gdy w kopalniach zaczęło spadać wydobycie. – Rynek na węgiel w Europie jest – dodawała Kolorz.

  *WOŚP 2015 W WOJ. ŚLĄSKIM - ZDJĘCIA, WIDEO, RELACJE, CIEKAWOSTKI, PRZYDATNE INFORMACJE
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czapki z głów przed tymi prezydentami

   Wolny rynek nie oznacza,wolno wam zdychać (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Macie dowód,że dobrze wybraliście władzę w mieście.Wspólnie uda wam się obronić przed przytułkiem.Tylko nie rezygnować i trwać przy swoim,teraz już nie dla jakiejś tam Solidarności...rozwiń całość

   Macie dowód,że dobrze wybraliście władzę w mieście.Wspólnie uda wam się obronić przed przytułkiem.Tylko nie rezygnować i trwać przy swoim,teraz już nie dla jakiejś tam Solidarności /Buzków,Tusków,Tomczykiewiczów/tylko dla SIEBIE.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   głupota elit

   Dariusz Mysłowice (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Brawa dla prezydentów śląskich miast, którzy bronią górniczych miejsc pracy! Niestety jest ich tylko czwórka. Reszta czeka na rowo wypadków. Typowe polityczne cwaniaki.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kopalnie powinny byś prywatne nie pańśtwowe

   jb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   sprywatyzować i sprzedać kopalnie górnikom . Jeśli dadzą radę utrzymać kopalnie to niechaj działa i dobrze im się wiedzie .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...co za wariackie pomysły...

   BioręRozwódZTymKrajem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   ......buzek zaczął, a kopacz kończy........

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama