Łukasz Kruczek ogłosił skład na zawody Pucharu Świata w...

  Łukasz Kruczek ogłosił skład na zawody Pucharu Świata w Wiśle

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Łukasz Kruczek
  1/2
  przejdź do galerii

  Łukasz Kruczek ©Andrzej Banas

  Dwunastu reprezentantów Polski wystartuje w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata, który 15 stycznia rozegrany zostanie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Po wtorkowym treningu na wiślańskim obiekcie Łukasz Kruczek ogłosił nazwiska zawodników, którzy powalczą w czwartkowych kwalifikacjach do pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata w Polsce. Przed polskimi kibicami będą mieli okazję zaprezentować się skoczkowie z Kadr A, B, Juniorów, a także spoza kadry.
  Późnym popołudniem wszystkie nasze Kadry w skokach narciarskich odbyły trening na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż po treningu trener Łukasz Kruczek ogłosił nazwiska 12 zawodników, którzy wystartują w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu Pucharu Świata w Wiśle. W składzie naszej reprezentacji znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Adam Ruda, Krzysztof Leja i Stanisław Biela.


  Łukasz Kruczek wyjaśnił kryteria, według których ustalony został ten skład. - Przyjęliśmy pewne zasady, jak będziemy ustalać skład reprezentacji na konkursy Pucharu Świata w Polsce. W pierwszej kolejności znaczenie miały punkty Pucharu Świata. Ci zawodnicy, którzy zdobyli punkty Pucharu Świata, automatycznie znaleźli się w składzie. Tak samo skoczkowie, którzy zajęli miejsca w czołowej „10” Pucharu Kontynentalnego. Natomiast o reszcie składu zdecydowaliśmy po zawodach Pucharu Kontynentalnego, które miały miejsce tutaj w weekend. Zostały nam trzy nazwiska na jedno wolne miejsce i podczas dzisiejszego treningu porównaliśmy tych zawodników i zdecydowaliśmy o ostatecznym składzie. Trening być ciężki ze względu na wiatr, dlatego był niemiarodajny, natomiast uznaliśmy już w tej chwili, że na zawody w Zakopanem dopuszczamy zmiany – ocenił trener główny Kadry A.

  - Od jutra skocznia będzie zamknięta i do oficjalnego treningu tutaj już nikt nie będzie skakał. Obiekt był przygotowany dobrze już wcześniej, na Puchar Kontynentalny. Mamy pogodę taką, jaką mamy i tutaj nie można wiele zrobić, na pewno dobrze byłoby jakby trochę świeżego śniegu popadało. Natomiast nie ma żadnego zagrożenia, żeby obiekt był źle przygotowany i byłby problem ze skakaniem w czwartek – uspokaja trener Kruczek.

  Pracę organizatorów docenia Piotr Żyła. - Skocznia jest super przygotowana. Rozbieg perfekcyjny, myślę że jeden z najlepiej przygotowanych rozbiegów w całym Pucharze Świata. Tylko trochę dziś wiało, musicie zamówić pogodę (śmiech). Moje nastawienie na te zawody jest standardowe: bojowe, będziemy walczyć. Fajnie się skacze u siebie. Kibice przychodzą po to, by nas oglądać. Jest większa mobilizacja, motywacja, by dobrze skakać – komentował po wtorkowym treningu skoczek z Wisły.

  Już po raz trzeci najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie zawitają do Wisły na zawody Pucharu Świata. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zobaczymy zawodników z 16 krajów, m.in. Austriaków na czele z liderem Pucharu Świata – Michaelem Hayboeckiem oraz rekordzistą skoczni – Stefanem Kraftem, a także Japończyków z weteranem – Noriakim Kasai.

  PROGRAM ZAWODÓW:

  Czwartek, 15 stycznia 2015
  09:00 - oficjalny trening - dwie serie
  11:00 – kwalifikacje
  16:30 - seria próbna
  17:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego (HS-134)
  seria finałowa
  ceremonia wręczenia nagród

  Autor komunikatu: Anna Karczewska / PZN


  *WOŚP 2015 W WOJ. ŚLĄSKIM - ZDJĘCIA, WIDEO, RELACJE, CIEKAWOSTKI, PRZYDATNE INFORMACJE
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo