Piękne Anioły w Krostoszowicach: Wyremontowano pokoje Kingi...

  Piękne Anioły w Krostoszowicach: Wyremontowano pokoje Kingi i Agaty [ZDJĘCIA]

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziewczynki mają wyremontowane i kolorowe pokoje
  1/43
  przejdź do galerii

  Dziewczynki mają wyremontowane i kolorowe pokoje ©Stowarzyszenie Piękne Anioły

  Piękne Anioły w Krostoszowicach. Tym razem pomogły Kindze i Agacie, które mogą się cieszyć z wyremontowanych i kolorowych pokoi. W pracach pomagali więźniowie z Jastrzębia - Zdroju. Zobaczcie efekty na zdjęciach.

  Piękne Anioły w Krostoszowicach: Wyremontowano pokoje Kingi i Agaty  Kinga ma 11 lat, a jej siostra Agata 8 lat. Są bardzo ze sobą związane. Obie lubią muzykę, taniec, zajęcia plastyczne oraz zwierzęta – opiekują się dwoma kotami, psem i papużką. Są dziećmi, ale do tej pory nie zawsze miały powody do radości. Głównie ze względu na trudną sytuację finansową rodziny, którą opiekuje się samotna matka. Pieniądze, którymi co miesiąc dysponują nie wystarczają nawet na podstawowe problemy.

  Dlatego rodzina mieszka w starym, mocno zniszczonym domu. Z kolei Kinga i Agata do grudnia ubiegłego roku nie miały osobnych pokoi, a miejsce, w którym spały, odrabiają lekcje i spędzały wolny czas bardzo odbiegało od dziecięcych marzeń o własnym, kolorowym kącie.

  Na szczęście los do nich uśmiechnął się. Głównie za sprawą stowarzyszenia Piękne Anioły, które zaproponowało wyremontowanie pokoi. Do Stowarzyszenia dołączyło Ceneo.pl – największa polska porównywarka cen. Użytkownicy serwisu przez trzy grudniowe tygodnie przekazywali punkty w ramach programu lojalnościowego na ten właśnie cel. Zebrano punkty, które
  po zamianie na złotówki wystarczyły na połowę remontu. Drugą połowę sfinansowało Ceneo.pl - wyjaśnia Monika Sobik ze stowarzyszenia Piękne Anioły.

  Wymieniono podłogi i grzejniki, wstawiono nowe szczelne okna i drzwi, odgrzybiono i pomalowano ściany, zamontowano nowe oświetlenie, kupiono tapczaniki, biurka i półki na książki i zabawki. Co warte podkreślenia, prace remontowe wykonali osadzeni z Zakładu Karnego z Jastrzębia - Zdroju.

  Akcja „Słoneczne pokoje” jest realizowana przez Stowarzyszeniem Piękne Anioły, które od 1,5 roku remontuje pokoje najbardziej potrzebujących dzieci. Dzięki działalności Aniołów nowe pokoje mają dzieci z ponad 30 rodzin w całej Polsce.

  *WOŚP 2015 W WOJ. ŚLĄSKIM - ZDJĘCIA, WIDEO, RELACJE, CIEKAWOSTKI, PRZYDATNE INFORMACJE
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama