Supermarkety w Rybniku: Rybnik idzie na rekord, będą nowe!...

  Supermarkety w Rybniku: Rybnik idzie na rekord, będą nowe! [INFOGRAFIKA]

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Supermarkety w Rybniku: Rybnik idzie na rekord, będą nowe! [INFOGRAFIKA]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Marek Michalski

  Supermarkety w Rybniku: Na działce przy Obwiedni Północnej w Rybniku, w sąsiedztwie dwóch dużych marketów, powstaje kolejny - budowlany.
  Supermarkety w Rybniku: Rybnik - miasto, które od wielu lat śrubuje rekord w ilości budowanych na drogach rond - teraz ma szansę stać się liderem w innym rankingu. W mieście powoli rusza budowa kolejnego supermarketu. To jeszcze poprawi - już i tak wysoką - pozycję Rybnika w rankingu miejscowości z największą ilością dyskontów i marketów wszelkich sieci.

  - U nas w zasadzie nic poza marketami się nie buduje. Fabryki i zakłady, które coś produkują, powstają u sąsiadów - w Czerwionce-Leszczynach albo w Żorach - drwią mieszkańcy.

  Nowy sklep wyrasta obecnie na działce położonej w dzielnicy Północ, tuż przy Obwiedni Północnej. W sąsiedztwie stoją już dwa inne obiekty wielko-powierzchniowe - Carrefour i Castorama. Już wiadomo, że obiekt, którego budowa właśnie się rozpoczęła, należał będzie do sieci marketów budowlanych pod szyldem "Merkury Market". Działkę pod budowę dokładnie rok temu sprzedało miasto.

  - Działka o powierzchni 3,4671 ha została sprzedana za 6,3 miliona złotych. Inwestycja oznacza nie tylko kilkumilionowe wpływy do budżetu miasta z tytułu sprzedaży nieruchomości i późniejsze wpływy podatkowe, ale co ważne, również nowe miejsca pracy w Rybniku - cieszyli się wówczas rybniccy urzędnicy.

  Sam inwestor nie chce na razie zdradzać szczegółów inwestycji. Nie wiadomo też, kiedy obiekt zostanie otwarty. - Nie mamy upoważnienia do udzielania informacji na temat inwestycji - usłyszeliśmy w siedzibie firmy Merkury Market, która powstała w 1991 r., a swoją główną siedzibę ma w Krośnie.

  - Firma uzyskała pozwolenie na budowę i rusza z pracami - informuje krótko Lucyna Tyl, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

  Z przeprowadzonych w 2013 roku badań wynikało, że Rybnik figuruje jako 3. miasto w Polsce, a jako pierwsze w województwie śląskim pod względem liczby dyskontów w odniesieniu do liczby mieszkańców (w Rybniku jeden dyskont przypada na 7,8 tysiąca mieszkańców - dla porównania w Tychach na 18,5 tys.). W ogólnopolskim rankingu wyprzedziły nas tylko dwa miasta - Gorzów Wielkopolski i Szczecin.

  Nic więc dziwnego, że wieść o kolejnej inwestycji handlowej niespecjalnie cieszy mieszkańców.

  - To byłby idealny teren na jakiś zakład produkcyjny, gdzie zarobki byłyby większe niż w marketach. W mieście mamy już kilka dużych marketów, w tym także budowlanych. Nie sądzę, by kolejny był nam pilnie potrzebny - mówi Marcin Hajduk, mieszkaniec Paruszowca.


  *WOŚP 2015 W WOJ. ŚLĄSKIM - ZDJĘCIA, WIDEO, RELACJE, CIEKAWOSTKI, PRZYDATNE INFORMACJE
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tylko utracjusze sprzedają ziemię

   starzik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   miasto wyzbyło się w centrum wszystkich większych działek. Dobry gospodarz nigdy nie wyzbywa się ziemi. Dawnej sprzedawali ją szlacheccy utracjusze nie umiejący gospodarować oraz chłopi pijacy....rozwiń całość

   miasto wyzbyło się w centrum wszystkich większych działek. Dobry gospodarz nigdy nie wyzbywa się ziemi. Dawnej sprzedawali ją szlacheccy utracjusze nie umiejący gospodarować oraz chłopi pijacy. Budowa w środku miasta kolejnego kolosa handlowego do reszty zakorkuje centrum miasta.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   śmierdząca sprawa

   rybniczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   dokonania Fudalego.Kiedy do z tego rozlicza?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama