Nowe stadiony w woj. śląskim: Stadiony w Zabrzu, Tychach i...

  Nowe stadiony w woj. śląskim: Stadiony w Zabrzu, Tychach i Bielsku-Białej na finiszu [ZOBACZ]

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stadion Górnika ZabrzeGórnik jeszcze wiosną będzie rozgrywał mecze dla 3 tysięcy widzów zasiadających na starej części stadionu przy Roosevelta. Nowe
  1/5
  przejdź do galerii

  Stadion Górnika Zabrze

  Górnik jeszcze wiosną będzie rozgrywał mecze dla 3 tysięcy widzów zasiadających na starej części stadionu przy Roosevelta. Nowe trybuny czekają na montaż krzesełek, a władze miasta zapowiadają, że stadion po I fazie modernizacji będzie gotowy w maju lub czerwcu ©Arkadiusz Gola

  Nowe stadiony w woj. śląskim: Latem skończą się budowy nowych aren w Tychach i Bielsku-Białej. W Zabrzu stadion też ma być gotowy, ale bez czwartej, nowej trybuny.
  Nowe stadiony w woj. śląskim:

  Kibice Ruchu Chorzów i GKS-u Katowice marzą o nowych stadionach i z zazdrością spoglądają na inne miasta naszego regionu, w których już mają (jak w Gliwicach) lub w tym roku będą mieli nowe areny. Postanowiliśmy sprawdzić, kiedy w Tychach, Bielsku-Białej i Zabrzu zakończą się prace i na jakim etapie są stadionowe inwestycje finansowane przez miasta.

  W Tychach chcą FC Koeln


  Stadion w Tychach na 15.150 miejsc ma być otwarty w połowie czerwca. - Przyszłą główną płytę obiektu z każdej strony otaczają już ogromne trybuny wykonane z betonowych prefabrykatów, w które wmontowano śruby pod szyny, na których będą znajdowały się krzesełka w barwach GKS Tychy - mówi rzecznik spółki Tyski Sport Michał Rus. - Co ważne, kolorystyka siedzisk była konsultowana z naszymi kibicami. Montaż siedzisk ma się rozpocząć jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku.

  Zakończono montaż zadaszenia - do wykonania pozostały jedynie prace uzupełniające brakującą blachę w narożnikach.

  ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
  BUDOWA STADIONU MIEJSKIEGO W TYCHACH - ZDJĘCIA, INFORMACJE
  BUDOWA STADIONU GÓRNIKA ZABRZE - ZDJĘCIA, INFORMACJE
  BUDOWA STADIONU W BIELSKU-BIAŁEJ - ZDJĘCIA, INFORMACJE


  Kończy się montaż oświetlenia. Na obiekcie w Tychach będzie 218 reflektorów, a natężenie oświetlenia płyty boiska będzie mogło wynieść nawet 2000 luksów, dzięki czemu będą możliwe do przeprowadzenia transmisje telewizyjne jakości HD.

  Obecnie jedne z najbardziej intensywnych prac prowadzonych na terenie budowy tyskiego stadionu trwają w miejscu, w którym już wkrótce pojawi się murawa.

  - Po wywiezieniu prawie 7 tysięcy ton gliny, błota i betonu oraz ustabilizowaniu gruntu, wysypano bardzo drobny, płukany piasek, którego warstwa jest gruba na 27 cm. Następnie na tę warstwę piasku przychodzą rurki do ogrzewania, kolejna warstwa piasku (tym razem 13 cm) i kilkanaście cm przesianego humusu (warstwy ziemi). Ostatnią czynnością będzie położenie wysokiej jakości trawy, która do Tychów zostanie dostarczona w rolkach. Na ukończeniu są prace przy układaniu rurek do ogrzewania murawy, a na połowie przyszłej płyty wysypano już drugą warstwę piasku - informuje rzecznik Rus.

  Już wcześniej wykonano oszklenia powierzchni komercyjnych, które znajdą się na poziomie parteru pod dwoma trybunami (południową i wschodnią), dwupoziomowej restauracji i sali konferencyjnej z widokiem do wnętrza obiektu, lóż VIP-owskich (tzw. skyboksy), pomieszczeń dla komentatorów oraz monitoringu. Na zewnątrz obiektu blacha fałdowa stanowiąca ściany osłonowe stadionu jest przykrywana płaską blachą aluminiową, co podnosi walory estetyczne obiektu. Ponadto przy większości wejść na trybuny pojawiły się już barierki. Trwa tynkowanie i płytkowanie pomieszczeń wewnątrz trybuny głównej.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie stadion dla Ruchu ?!

   Arek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A kibice Ruchu dali się zrobić w balona,Prezes Smagorowicz i Prezydent Kotala specjalnie przeciągają budowę nowego stadionu by Ruch grał na tym kolosie Stadionie Śląskim,a kibice tego nie chcą....rozwiń całość

   A kibice Ruchu dali się zrobić w balona,Prezes Smagorowicz i Prezydent Kotala specjalnie przeciągają budowę nowego stadionu by Ruch grał na tym kolosie Stadionie Śląskim,a kibice tego nie chcą.
   Kibice Ruchu pokażcie że macie j..a i walczycie o stadion ,nie 12 tyś ale 20 tyś bo na to i Ruch i kibice zasługują !!!zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Irracjonalne działanie!

   gestskoczka

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Poszczególne miasta sporym wysiłkiem budują lub remontują swoje stadiony, a jednocześnie z budżetu województwa ogromne pieniądze idą na przebudowę Stadionu Śląskiego. Po co ten megalomański upór i...rozwiń całość

   Poszczególne miasta sporym wysiłkiem budują lub remontują swoje stadiony, a jednocześnie z budżetu województwa ogromne pieniądze idą na przebudowę Stadionu Śląskiego. Po co ten megalomański upór i dla kogo ONI (władze województwa) to robią, i kto to (ten stadion) będzie utrzymywał?

   Cytat:
   Kibice Ruchu Chorzów i GKS-u Katowice marzą o nowych stadionach i z zazdrością spoglądają na inne miasta naszego regionu, w których już mają (jak w Gliwicach) lub w tym roku będą mieli nowe areny.


   Ja proponuję, by Stadion Śląski w takim stanie jak jest (początek roku 2015) przekazać nieodpłatnie gminom Chorzów i Katowice, by w ramach własnych samorządowych środków dokończyły jego remontu i miałyby te miasta piękny, reprezentacyjny stadion.

   Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zamiast pompować pieniądze w Stadion Śląski powinien bardziej zająć się zbiorową komunikacją w województwie, na przykład przejmować niektóre nieczynne linie kolejowe PLK, remontować je o przekazywać Kolejom Śląskim by komunikacją szynową odciążyć zatłoczone centra naszych miast, szczególnie Katowice.zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   Pomysł dobry i niedobry.

   Tomasz Kuczyński, DZ

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Stadion Śląski nie był i nie będzie typową areną piłkarską. Nadal siedząc za jedną z bramek trzeba będzie się domyślać, co się dzieje przed drugą.
   Ruch i GKS mogłyby grać na Śląskim najwyżej w...rozwiń całość

   Stadion Śląski nie był i nie będzie typową areną piłkarską. Nadal siedząc za jedną z bramek trzeba będzie się domyślać, co się dzieje przed drugą.
   Ruch i GKS mogłyby grać na Śląskim najwyżej w europejskich pucharach, ale na razie Niebiescy są na przedostatnim miejsu w ekstraklasie, a GieKSa w I lidze.
   Wystarczy spojrzeć na frekwencję na Cichej i Bukowej, aby wiedzieć, że Śląski jest za duży na mecze ligowe.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama