46-latek z Dąbrowy Górniczej sprzedawał w internecie...

  46-latek z Dąbrowy Górniczej sprzedawał w internecie tabletki na erekcję. Sprowadzał je z Indii

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  46-latek sprowadzał leki z Indii
  1/2
  przejdź do galerii

  46-latek sprowadzał leki z Indii ©Fot. ARC Policji

  Prokuratura Okręgowa w Katowicach zakończyła śledztwo w sprawie wprowadzania do obrotu środków farmaceutycznych bez wymaganych pozwoleń. 46-latek z Dąbrowy Górniczej sprzedawał w internecie tabletki, „udające” leki na potencję znanych marek.
  Do Sądu Okręgowego w Katowicach został skierowany akt oskarżenia przeciwko 8 osobom. Wśród oskarżonych jest organizator tego procederu – 46 letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej.

  Mężczyzna oskarżony został o wprowadzenia w okresie od października 2010 roku do lutego 2014 roku na terenie całej Polski 5.998 tabletek, o wartości ponad 700.000 złotych nie odpowiadających warunkom jakości, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób i sprowadzenia w ten sposób niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

  Kolejne dwa zarzuty dot. prania pieniędzy na kwotę ponad 700.000 złotych oraz ponad 250.000 euro. Jak ustalono w śledztwie środki pochodzące ze sprzedaży farmaceutyków były wpłacane na rachunki bankowe założone na inne osoby, a następnie celem utrudnienia ich pochodzenia były przelewane na inne rachunki, jak również dokonywano wypłat gotówkowych.

  Wśród oskarżonych jest również 39 letnia kobieta – żona organizatora procederu, która przygotowywała tabletki do wysyłki.

  Pozostałych 6 oskarżonych to osoby, które przyjmowały na rachunki bankowe założone na swoje nazwiska pieniądze, pochodzące ze sprzedaży farmaceutyków. Osoby te odpowiedzą przed Sądem za udzielenie pomocnictwa do prania brudnych pieniędzy.

  Jak ustalono tabletki sprowadzane były z Indii. Organizator tego procederu nie posiadał stosownego pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu, środki te nie odpowiadały obowiązującym warunkom jakości. Z opinii biegłych z zakresu toksykologii Narodowego Instytutu Leków wynika, iż produkty te stanowić mogły zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby je przyjmującej.

  Tabletki oferowane były na terenie Polski do sprzedaży za pomocą stron internetowych, na których lokowane są witryny internetowe zbudowane i działające na zasadzie sklepów internetowych.

  Fakt wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych ujawniła Izba Celna we Wrocławiu, która w trakcie rewizji celnej przesyłki pocztowej nadanej w marcu 2012 roku w Urzędzie Pocztowym w Dąbrowie Górniczej zabezpieczyła produkty lecznicze.

  Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i złożyli wnioski o wymierzenie im kary z warunkowym zawieszeniem jej wykonania w wymiarze do 2 lat pozbawienia wolności. Organizator procederu złożył również wniosek o orzeczenie na rzecz Skarbu Państwa przepadku kwoty ponad 700.000 złotych – stanowiącej osiągniętą przez niego korzyść majątkową.


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama