Skandal w Piekarach Śląskich! Organista molestował...

  Skandal w Piekarach Śląskich! Organista molestował upośledzonego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Skandal w Piekarach Śląskich! Organista molestował upośledzonego

  ©arc

  Decyzją sądu do aresztu trafił mężczyzna, który molestował umysłowo upośledzonego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Piekarach Śląskich. Zwyrodnialcem okazał się organista parafii w Brzezinach Śląskich. W dzielnicy nie jest tajemnicą, że ofiara i oprawca znali się od wielu miesięcy. Podopieczny DPS-u służył w tamtejszej parafii. Organiście po około 10 miesiącach współpracy podziękowano.
  Skandal w Piekarach Śląskich! Organista molestował upośledzonego

  ©arc

  Wstrząsająca sprawa być może nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie profesjonalizm pracowników DPS-u. Organy ścigania poinformowała dyrektorka ośrodka. Nieoficjalnie wiadomo, że pracownicy od jakiegoś czasu zauważyli, że ich podopieczny - 42-latek stał się bardziej skryty. Niestety, dyrektorka nie chciała z nami rozmawiać. - Pozostawiam to bez komentarza. Liczy się tylko dobro naszych pensjonariuszy - tłumaczyła Barbara Jambor z DPS-u.


  Wody w usta nabiera też piekarska policja. - 56-letni bytomianin dopuścił się tzw. innej czynności seksualnej na upośledzonym umysłowo dorosłym piekarzaninie - powiedział nam tylko asp. sztab. Rafał Jankowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

  W dzielnicy aż huczy od plotek, ale proboszcz brzezińskiej parafii stara się bronić zwyrodnialca. Twierdzi, że dziennikarze szukają sensacji.

  W sobotniej rozmowie z reporterami stacji TVS duchowny stwierdził, że " nikt przecież nie jest święty. Wiadomo, że każdy ma coś za uszami".

  Teraz o wiele ostrożniej dobierał słowa. - Nie chcę komentować tego, co się stało. W tej sytuacji powinna wypowiedzieć się policja albo prokuratura. Nie wiadomo nawet, czy ten człowiek w ogóle jest winny - skwitował ks. Henryk Foik, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  Ustaliliśmy, że Rafał W. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Co dokładnie się wydarzyło w Brzezinach?
  - Ten opis nie nadaje się do publikacji w prasie - przyznał Janusz Sochacki, kierownik ośrodka zamiejscowego prokuratury w Tarnowskich Górach.

  Wiele do powiedzenia natomiast mieli mieszkańcy Brzezin Śląskich. Ci, którzy mieszkają w bliskim sąsiedztwie DPS-u, doskonale wiedzą, kim jest ofiara. - Adam (imię zmienione) to bardzo ufny, pomocny facet. Miał mnóstwo czasu i chętnie służył do mszy - wspomina Teodor Zok z Brzezin. - Organista przychodził po niego do ośrodka i odprowadzał go. Czasem nawet obejmował - to mi się rzuciło w oczy - wspomina mieszkanka Brzezin. Ale ... - Ostatnio Adam bardzo się zmienił. Zawsze się uśmiechał, a od kilku miesięcy jest smutny i chodzi ze spuszczoną głową - dodaje sąsiadka.

  Za przestępstwo, jakiego się dopuścił, 56-letniemu bytomianinowi Rafałowi W. grozi teraz kara do ośmiu lat więzienia.

  Katarzyna Nylec

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   proboszczuniu -

   kuba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 32

   to podłość bronić grzesznika no chyba że samemu też nie jest się lepszym

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   organista

   katoliczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 21

   pieknie piekary slaskie rowniez daja przyklad molestowania przeciez ci mieszkancy sa bardzo modlacy i taki skandal oby jedyny nie mozna tuszowac takich sytuacji stanowisko ksiedza jest dziwne to...rozwiń całość

   pieknie piekary slaskie rowniez daja przyklad molestowania przeciez ci mieszkancy sa bardzo modlacy i taki skandal oby jedyny nie mozna tuszowac takich sytuacji stanowisko ksiedza jest dziwne to daje duzo do myslenia takich spraw nie nalezy puszczac plazem wstyd i grzech ale ksiadz potrafi rozgrzeszyc organista powinien grac na organach a nie na organach ludzkich chyba jest roznicazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I rzekł ksiądz

   Hern (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 13

   Przyznaj się kochany jakoś to będzie, weź winę na siebie całą a potem się rozliczymy a w duchu pomyślał "jako w niebie tak i na ziemi"" jeden dyma inny jest dymany

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ksiądz nie lepszy

   j23 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 26

   " nikt przecież nie jest święty. Wiadomo, że każdy ma coś za uszami".

   Reakcja proboszcza jest równie obrzydliwa, jak działania organisty molestatora. Ciekawe, co on ma "za uszami"...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   organista molestował

   zdzich (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 40

   pewno gdzieś podpatrzył jak to robili inni.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   organista

   t666 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 38

   moze jest smuthy bo mu brakuje organisty....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MAqVRKfliWZI

   RRuDpVDdCrJplVsmoh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 31

   ECM128 sugzdrncadun, [u**********uulpkkfkezya.com/]uulpkkfkezya[/url], [link=http://wipzyzpgroqk.com/]wipzyzpgroqk[/link], http://ujfgojvtlpwg.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama