Miedźno: wystawa fotograficzna Roberta Garstki otwarta...

  Miedźno: wystawa fotograficzna Roberta Garstki otwarta [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wystawa fotograficzna Roberta Garstki
  1/51
  przejdź do galerii

  Wystawa fotograficzna Roberta Garstki ©Piotr Ciastek

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Miedźnie odbyło się otwarcie wystawy Roberta Garstki „Świat obok nas. Tradycje i obrzędy województwa śląskiego”. Liczni goście mogli poznać zapomniane już, bądź nieznane u nas obrzędy związane z różnymi świętami. Zobaczcie, jak mieszkańcy Miedźna lgną do kultury!
  Pełna sala GOK w Miedźnie potwierdziła, że zainteresowanie tematem obrzędowości na terenie naszego województwa jest spore. Mieszkańcy mogli podziwiać fotografie wielokrotnie nagradzanego Roberta Garstki. Autor wystawy opowiadał o uwiecznionych przez siebie obrzędach i o tym jak wyglądała praca przy tworzeniu tej niezwykłej galerii. Wystawę można oglądać do 30 stycznia.

  O czym jest wystawa?


  „Świat obok nas. Tradycje i obrzędy województwa śląskiego”. Prezentowane zdjęcia to swoista dokumentacja dziedzictwa kulturowego województwa śląskiego. Wielka pasja autora i prowadzona od lat konsekwentnie praca w ramach projektów „Regionalny Wirtualny Album Obrzędowy” i „Platforma E-Usług Kulturalnych”, realizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, zaowocowała kolekcją, która pozwala spojrzeć na świat obrzędów, rytuałów i zwyczajów- świat „tak daleki”, ale istniejący obok nas.

  Kim jest autor fotografii?


  Robert Garstka pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, fotograf, regionalista, dokumentalista regionalnej historii. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Śląskiego. Uhonorowany nagrodą oraz wyróżnieniem Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.Wyróżniony przez Związek Kombatantów Odznaką Zasłużony dla Związku Kombatantów RP i BWP, za dokumentację zdjęciową do publikacji Miejsca pamięci w Będzinie. Autor książki Będziński pejzaż frasobliwy, oraz albumów fotograficznych Dom wieczności, Przydrożni świadkowie wiary i Świat obok nas. Obrzędowość doroczna w województwie śląskim. Współautor zdjęć w publikacjach książkowych m.in. Istebna zespół regionalny, Kolędnicy, Od wieńca adwentowego do dożynkowego czyli tradycje, zwyczaje i obrzędy powiatu gliwickiego, Dziedzictwo diaspory, Katalog zabytków techniki regionu zagłębiowskiego, Miejsca pamięci w Będzinie. Współzałożyciel grupy fotograficznej Koń Trojański i Stowarzyszenia Via Arte. Laureat licznych konkursów fotograficznych.


  *WOŚP 2015 W WOJ. ŚLĄSKIM - ZDJĘCIA, WIDEO, RELACJE, CIEKAWOSTKI, PRZYDATNE INFORMACJE
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama