Policjanci złapali samochodowych włamywaczy

  Policjanci złapali samochodowych włamywaczy

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Komisariatu I w Katowicach zatrzymali dwóch 19-latków, którzy włamali się do zaparkowanego na ulicy Czecha peugota i seata. Nie uciekli daleko, zostali zatrzymani kilka ulic dalej, jak nieśli skradziony łup - głośniki, radioodtwarzacz, okulary, rękawiczki i odmrażacz do szyb.
  Okazało się, że są jeszcze w posiadaniu szeregu innch przedmiotów pochodzących z włamań. Przestępczy duet usłyszał 35 zarzutów.

  W minioną sobotę na ulicy Czecha doszło do dwóch włamań. Z zaparkowanego seata i peugota skradziono akcesoria o wartości kilkuset złotych. Sprawcy nie uciekli daleko. Dwóch 19-latków, zatrzymali policjanci z Komisariatu I. Młodzieńcy mieli przy sobie głośniki, radioodtwarzacz, okulary, rękawiczki i odmrażacz do szyb. Okazało się, że przestępczy duet jest jeszcze w posiadaniu szeregu innych akcesorii pochodzących z włamań do samochodów, które po kilku godzinach były już w komisariacie

  Sprawą zajęli się policjanci z katowickiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. W trakcie przesłuchań obaj 19-latkowie usłyszeli 35 zarzutów. Każdy dotyczył włamania do auta. Ich ulubionymi rejonami działania były parkingi zlokalizowane w pobliżu katowickich uczelni wyższych, hoteli i Doliny Trzech Stawów. Nie gardzili drobnymi przedmiotami pozostawionymi przez kierowców w widocznym miejscu. Kilkukrotnie ich jedynym łupem były okulary, rękawiczki, a nawet paczka papierowych chusteczek.

  Obaj włamywacze zostali objęci policyjnym dozorem. Każdemu z nich grozi 10 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama