1132 osoby korzystają z Żorskiej Karty Seniora

  1132 osoby korzystają z Żorskiej Karty Seniora

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wizerunek Stanisława Blaskiego znajdziemy na karcie
  1/2
  przejdź do galerii

  Wizerunek Stanisława Blaskiego znajdziemy na karcie ©um żory / dariusz cybul

  Seniorzy w Żorach mogą wyrobić sobie specjalną kartę w magistracie i korzystać z wielu zniżek. Zrobiło tak już 1132 emerytów z miasta.
  Już 1132 osoby w wieku powyżej 60. roku życia korzystają ze zniżek w ramach Żorskiej Karty Seniora. Seniorzy mają zapewnione atrakcyjne bonusy m.in. na zakupy w wybranych sklepach spożywczych, do zakładów fryzjerskich, na usługi protetyki stomatologicznej, a także na wyjścia do kawiarni, udział w imprezach kulturalnych, aż w końcu na wypady do kina, a nawet na usługi fotograficzne czy wczasy rehabilitacyjne w... Ustroniu. Dzięki Żorskiej Karcie Seniora emeryci mogą również zadbać o swoje zdrowie.

  Na przykład otrzymują 20 proc. rabatu na karnety na fitness, do siłowni lub na grę w squasha w Centrum Rehabilitacyjno-Sportowym VitaSport w Żorach. Oprócz tego za darmo mogą jeszcze np. oglądać wystawy w miejscowym muzeum. Swoje promocje dla seniorów zapewnia także np. Miasteczko Twinpigs w Żorach. Do końca lutego osoby powyżej 60. roku życia mogą kupić wejściówkę do krainy kowbojów za jedyne 9,99 złotych i tym samym uczestniczyć między innymi w insce-nizowanych pokazach kowbojskich i ogólnym życiu miasteczka. W cenę biletu wliczony jest także wstęp na urządzenia rekreacyjne parku rozrywki.

  Dziś w programie pomagającym seniorom w Żorach uczestniczy 25 firm i instytucji z Żor, Ustronia i Krakowa. Z każdym tygodniem zgłaszają się kolejni chętni.

  - Żorska Karta Seniora jest honorowana na terenie miasta Żory, w tzw. Punktach Partnerskich, które włączyły się do programu. O wydanie dokumentu, od 1 października zeszłego roku, ubiegają się osoby, które ukończyły 60. rok życia i na stałe mieszkają w Żorach. Karty wydawane są przez pracowników Zespołu Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Żory - mówią żorscy urzędnicy. - Celem programu jest włączenie seniorów do aktywnego życia społeczności lokalnej, zwiększenie dostępności dóbr kultury, sportu i rekreacji oraz propagowanie pozytywnego wizerunku żorskich seniorów - dodają urzędnicy.

  Jak wygląda Żorska Karta Seniora? Jedna jest z wizerunkiem 91-letniego Stanisława Blaskiego z Kleszczówki, dzielnicy Żor, aktywnego emeryta, a druga - ze zdjęciem żorskiej Starówki.

  Informacje na temat Żorskiej Karty Seniora można uzyskać w Zespole Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Żorach przy ul. Rynek 9, pokój nr 100 i pod nr telefonu: 32 43 48 134 lub 32 43 48 135, bądź mailowo: zss@um.zory.pl.


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama