Ważne
  Rynek w Rybniku: Nowe zasady wjazdu na Rynek i parkowania...

  Rynek w Rybniku: Nowe zasady wjazdu na Rynek i parkowania ucieszą dostawców

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przez cały dzień po Śródmieściu przechadzają się strażnicy miejscy, którzy kontrolują, czy dostawcy nie przekroczyli czasu
  1/2
  przejdź do galerii

  Przez cały dzień po Śródmieściu przechadzają się strażnicy miejscy, którzy kontrolują, czy dostawcy nie przekroczyli czasu ©Barbara Kubica

  Rynek w Rybniku: Od dziś obowiązują nowe zasady wjazdu na rybnicki Rynek oraz sąsiednie drogi. Łatwiej mają dostawcy i mieszkańcy kamienic.
  Nowy prezydent, nowe porządki. W poniedziałek wchodzą w życie nowe zasady wjazdu do tzw. Rybnickiej Strefy Śródmiejskiej, czyli na rynek oraz drogi do niego przylegające.

  Zasady zmieniają się już po raz trzeci w ostatnich miesiącach, ale tym razem nie wywołują już tak wielkiego - jak jeszcze kilka miesięcy temu - sprzeciwu. Poprzednie, wprowadzone pod koniec kadencji prezydenta Adama Fudalego, wywołały prawdziwą burzę.
  Nie tylko do minimum został okrojony czas na dostarczanie towarów do sklepów i lokali mieszczących się na rynku, to jeszcze w ogóle zakazano wjazdu mieszkańcom, którzy nie mają na terenie swoich posesji miejsc parkingowych - czyli większości. Co się teraz zmienia?

  - Zmianie uległy przede wszystkim godziny wjazdu w celach zaopatrzeniowych, tj. od 5 do 11 oraz od 17 do 19 - wylicza Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. To już nieco uspokoiło handlujących i właścicieli sklepów.

  - To rozwiązanie na plus. Propozycja przygotowana przez przedsiębiorców zawierała jeszcze takie udogodnienie, by zezwolić na wjazd w pozostałych godzinach na przykład ograniczonej liczbie stałych kurierów. Kurierom i dostawcom zawsze zależy na czasie, po 15 minutach na pewno by ich w strefie nie było - mówi Paweł Polok, właściciel sklepu Szkolak, mieszczącego się na ulicy Kościelnej, tuż obok rynku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama