Stadion Górnika Zabrzu w budowie już czwarty rok. Kiedy...

  Stadion Górnika Zabrzu w budowie już czwarty rok. Kiedy pierwszy mecz?

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  A tak stadion ma wyglądać finalnie. Oczywiście po II etapie. Trwający I etap to trzy trybuny
  1/4
  przejdź do galerii

  A tak stadion ma wyglądać finalnie. Oczywiście po II etapie. Trwający I etap to trzy trybuny ©Stadion w Zabrzu

  Stadion Górnika Zabrze jest w budowie od ponad trzech lat. Powinna się już dawno zakończyć. Czy w tym roku zobaczymy mecz na nowej arenie?
  Kiedy Górnik Zabrze zagra na nowej arenie? Oficjalnej daty zakończenia trwającej od września 2011 roku budowy nikt nie podaje, ale wszystko wskazuje na to, że finał inwestycji zobaczymy w tym roku. Na razie ogłoszony został kolejny przetarg.
  Plac przed stadionem, a później krzesełka

  Inwestor unika podawania konkretnych terminów. Nie ma się co dziwić. Do tej pory słyszeliśmy już co najmniej dwie daty, które pokrycia w rzeczywistości nie znalazły. Trzecia ma być już pewna. Dlatego ogłoszona zostanie dopiero po rozstrzygnięciu ostatniego przetargu.

  - Dopiero po zakończeniu wszystkich procedur przetargowych, które są niezależne od nas i często skomplikowane, będziemy mogli podać termin zakończenia prac. Można jednak stwierdzić, że w tym roku powinniśmy już oglądać Górnika na nowym stadionie - mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

  Wspomniany przetarg, który został właśnie ogłoszony, dotyczy zagospodarowania placu wejściowego od strony ulicy Damrota.

  - To bardzo ważne zadanie. Plac jest duży i będzie pełnił funkcję wizytówki całego stadionu. Staną na nim m.in. kasy, ale chcemy, żeby plac żył cały czas, nie tylko podczas meczów. Ma być miejscem relaksu i rekreacji mieszkańców - mówi Dębicki.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama