Ważne
  Sosnowiec: objazd i wycinka drzew na Starym Sosnowcu. To...

  Sosnowiec: objazd i wycinka drzew na Starym Sosnowcu. To początek budowy ronda [ZDJĘCIA]

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: objazd i wycinka drzew na Starym Sosnowcu. To początek budowy ronda [ZDJĘCIA]
  1/20
  przejdź do galerii
  Do końca października potrwają prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z Grabową i matki Teresy Kierocińskiej. Już teraz kierowcy spotykają się jednak z utrudnieniami. Rozpoczęła się wycinka drzew, na prawie 300-metrowym odcinku ruch odbywa się po jednym pasie, lokalizację zmienił również przystanek autobusowy w stronę centrum Sosnowca.
  - Prace zaczniemy od rozbiórki starej konstrukcji jezdni i chodników. W ich miejscu pojawi się nowa jezdnia i chodniki, nowa kanalizacja deszczowa i teletechniczna oraz oświetlenie uliczne. Przesuniemy też przystanek autobusowy w kierunku centrum Sosnowca (Sosnowiec Osiedle Piastów). Autobusy będą zatrzymywały się na wysokości przystanku tramwajowego. Utrudnienia potrwają do maja. Później zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Milowic, na której rozpoczną się prace, a ruch zostanie przywrócony na jezdni w stronę centrum miasta - tłumaczy Agnieszka Kotela, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej firmy Skanska.

  Zmiana organizacji ruchu uniemożliwi również bezpośredni zjazd z ulicy Piłsudskiego w ul. Kierocińskiej i Wysoką. Podobnie nie będzie możliwy wyjazd z „Osiedla Piastów” w ul. Piłsudskiego. Dojazd w obie strony zostanie poprowadzony objazdem przez ulice Kierocińskiej i Starą (koniec/początek objazdu przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego/Mireckiego).

  - Czekają nas spore utrudnienia, za które chciałbym przeprosić, ale jestem przekonany, że te niedogodności zostaną wynagrodzone gdy rondo będzie już gotowe. Na pewno komfort jazdy w tym rejonie diametralnie się poprawi. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę - podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

  Na dotychczasowym skrzyżowaniu powstanie rondo turbinowe, czyli takie, którego geometria narzuca wyjazd (w zależności z którego pasa wjedzie się na rondo, linie będą nakazywać odpowiedni z niego wyjazd). Pojawią się także osobne prawoskręty na wszystkich ulicach bez konieczności przejeżdżania przez rondo. W ramach inwestycji powstanie także ścieżka rowerowa.

  Przebudowane zostanie także torowisko, którego nowa konstrukcja zostanie wykonana w technologii „szyny pływającej”, czyli w otulinie - jak na ul. Sobieskiego.


  *Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
  *Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
  *Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
  *Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
  *Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama